17
2020
2018-12-04

Salezjański turniej piłki nożnej


Dla popularyzacji gry w piłkę nożną 30 listopada br. na sali gimnastycznej Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Mińsku Mazowieckim odbył się XIV Turniej Piłki Nożnej Halowej. Turniej uroczyście otworzył ks. dyr. Ryszard Woźniak sdb.

Zgłosiły się 4 drużyny w składach 7-osobowych i zgodnie z regulaminem organizatora do turnieju przystąpiły drużyny w składach 5-osobowych plus 2 zawodników rezerwowych (oczekujących). Po raz pierwszy w Turnieju wzięła udział drużyna z Salezjańskiego Gimnazjum z Łodzi.

Sokołowska i dwie drużyny organizatora uczestniczą w turniejach od początku ich powstania, natomiast z różnych względów drużyna z Salezjańskiego Gimnazjum z Legionowa tym razem nie uczestniczyła w rozgrywkach.

Regulamin turnieju przewidywał grę systemem „każdy z każdym” po 2x10 min. drużynami 5-cio osobowymi z klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjalnych. Mecze rozgrywano na boisku sali sportowej o wymiarach 15x30 m do linii autowych i bramkowych. Zabroniona była gra wślizgiem za wyjątkiem bramkarza w polu karnym. Za wślizg w polu karnym przyznawano rzut karny. Wznowienia gry odbywały się nogą ze stojącej piłki. Zawodnik, który faulował, przeklinał lub zachowywał się niesportowo, mógł być usunięty z boiska na karę 2 minut przez sędziego prowadzącego mecz. Za wybitne niesportowe zachowanie lub brutalny faul, zawodnik musiał opuścić boisko, jego drużyna grała w osłabionym składzie.

Wyniki meczów:

SG Sokołów Podlaski – SG Łódź                                  (9:1)
SG Mińsk Mazowiecki 1 – SG Mińsk Mazowiecki 2       (16:0)
Mińsk Mazowiecki 1 – SG Łódź                                    (6:0)
SG Sokołów Podlaski - SG Mińsk Mazowiecki 2           (13:2)
SG Sokołów Podlaski - SG Mińsk Mazowiecki 1             (6:2)
SG Łódź – SG Mińsk Mazowiecki 2                               (6:1)

Za wygrany mecz przyznawano 3 punkty, remis 1, za porażkę 0.

Klasyfikacja końcowa:

I. Salezjańskie Gimnazjum Sokołów Podlaski                 (9 pkt)
II. Salezjańskie Gimnazjum Mińsk Mazowiecki 1            (6 pkt)
III. Salezjańskie Gimnazjum Łódź                                 (3 pkt)
IV. Salezjańskie Gimnazjum Mińsk Mazowiecki 2            (0 pkt)

Po czterech godzinach zmagań turniejowych, zamknięcia oraz nagrodzenia najlepszych dokonał również ks. dyr. R. Woźniak. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe medale. Nagrodę dla króla strzelców w formie pucharu, przyznano Jakubowi Zyśk z SG Mińsk Mazowiecki 1, nagroda dla najlepszego bramkarza (puchar) przypadła Łukaszowi Ostrowskiemu z SG Sokołów Podlaski.

Zarówno poprzednie turnieje jak i obecny, mają na celu integrację środowisk salezjańskich. Ten turniej stał na wysokim poziomie, gdyż wielu zawodników w nim uczestniczących grają i trenują w klubach sportowych. Po obiedzie uczestnicy wrócili do domu dzieląc się wrażeniami z najbliższymi. Do zobaczenia za rok.

Juliusz Nowicki
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe