17
2020
2015-01-20

Sąd przywrócony, ale...


1 stycznia na budynku sokołowskiego sądu znów pojawił się napis "Sąd Rejonowy". Niestety, nie jest on już niezależną jednostką, tylko tzw. "funkcjonalną".
 
- Funkcjonalna, czyli o obsadzie mniejszej niż 10 stanowisk sędziowskich. U nas jest ich 7 - mówi Sławomir Onisko, prezes Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim. 
 
Sławomir Onisko do końca 2012 roku był prezesem sokołowskiego sądu. Do pracy na tym stanowisku powrócił 7 stycznia br. 
 
Sąd przywrócony został jednak 1 stycznia. Czyżby zatem przez tydzień sąd nie miał prezesa? - Oczywiście, że nie - odpowiada Sławomir Onisko. - Przez kilka dni obowiązki prezesa sokołowskiego sądu sprawował prezes Sądu Okręgowego w Siedlcach Mirosław Sokólski. Został on powołnay do pełnienia obowiązków prezesa przez ministra sprawiedliwości - dodaje Onisko. 
 
Sokołowski sąd ma już prezesa, ale nie będzie miał dyrektora. Jego obowiązki sprawował będzie dyrektor Sądu Okręgowego w Siedlcach, a więc on będzie podejmował decyzje finansowe i gospodarcze; będzie też zwierzchnikiem urzędników i innych pracowników sądu w Sokołowie. 
 
Cały artykuł w jutrzejszym papierowym wydaniu.

KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Różnica między naczelnikiem wydziału UM, a sędzia sądu rejonowego jest taka, że ten pierwszy składa oświadczenie majątkowe, a ten drugi nie musi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami od wynagrodzenia sędziów nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne (ZUS).

Obywatek K
2015-01-24 20:28:03

Obywatelu K. Sędzia Sądu Rejonowego zarabia mniej niż naczelnik wydziału w Urzędzie Miasta. Jeśli jesteś kumaty, a zakładam, że tak, to sobie dopowiesz, w jakim kraju my żyjemy.

ja
2015-01-24 14:07:01

No to wszystko jest po staremy, tylko szkoda, że nikt nam nie zdradzi, ile zarabiają sędziowie, a w szczególności stary - nowy prezes.

Obywatel K
2015-01-21 14:08:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe