16
2020
2014-02-14

Rynek należy ucywilizować


Powrócił temat sokołowskiego targowiska. O tym, że rynek należy bardziej ucywilizować, przypomniał władzom starostwa radny Marian Koć.

Rynek jest własnością miasta, ale opłaty handlowe pobiera Sokołowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Te opłaty, jak przekonują nas w STBS-ie przekazywane są na konto miasta, bo miasto jest właścicielem targowiska. Skąd zatem pomysł, aby starostwo dokładało się do jego wyremontowania? Zdaniem władz miasta większość handlarzy to mieszkańcy nie miasta, lecz powiatu, więc powiat również powinien się do tego przyłączyć.

ZACZNIJMY WSPÓŁPRACĘ
Radny powiatowy Marian Koć już wielokrotnie poruszał kwestię związaną z targowiskiem i proponował władzom starostwa rozpoczęcie współpracy z miastem.
- Będąc radnym przez 3 lata, wielokrotnie wracałem do sprawy rynku [..]Czy byłaby możliwość, aby pozyskać jakieś fundusze z zewnątrz i wreszcie zacząć coś robić? - pytał Marian Koć [...]
Według starosty nie jest to wcale takie proste. 
- Targowisko jest na terenie miasta, więc burmistrz powinien wykazać wolę i zacząć coś robić. My możemy jedynie pomóc - mówi starosta.
A  burmistrz - zdaniem radnego - nie widzi żadnych przeciwskazań i byłby gotów zacząć coś robić. Warunek jest jeden: powiat powinien się do tego przyłączyć.
 
Szczegóły w wydaniu papierowym w najbliższą środę.  

« wróć | komentarze [7]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie ma nic, bo tu się nie myśli.

do mijo
2014-02-17 22:12:14

Dlaczego na "Chłopskim Rynku" nie ma takich hal zadaszonych jak w Łosicach? Przynajmniej plac by utwardzili. W deszczowe dni jezior i sadzawek aż gęsto. Pan burmistrz tylko chodniczki, chodniczki i uliczki w ramach "kiełbasy wyborczej".

mijo
2014-02-17 16:33:48

Wlodarze miast zabiegali u króla o przywilej targowy bo to przyczyniało się do rozwoju miasta. A nasz burmistrz myśli chyba jakoś odwrotnie. Przecie te ludzie jak pohandlują to i na mieście coś kupią. Nie na darmo banki lokują się w naszym mieście bo tu silny klijent jest.

Czesław
2014-02-17 13:16:06

jak sie nie umi zadzic to tak potem jest

juzek
2014-02-15 11:07:10

W tym mieście to chyba u niektórych mózg w ekskrementach pływa...

szok!
2014-02-14 18:48:49

"Zdaniem władz miasta większość handlarzy to mieszkańcy nie miasta, lecz powiatu, więc powiat również powinien się do tego przyłączyć." / Coraz bardziej się przekonuję,po takich wypowiedziach,że miastem rządzą po prostu [...] ! Jak można takie kretynizmy wygadywać publicznie ?!! Przecież handlujący (kogo obchodzi skąd oni przyjeżdżają ?! Dobrze ,że w ogóle są !) uiszczają opłaty ,które wędrują do kasy miasta i na tym polega ten biznes . To tak jakby w Wólce Kosowskiej ,czy swojego czasu na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie ,władze tych miast chciałyby dopłaty od państwa Wietnamskiego,Chińskiego,czy Rosji,Białorusi etc. na rozwój swojego biznesu ,bo ich obywatele robią tu biznes ! Trzeba się cieszyć,że ludzie chcą przyjeżdżać na to targowisko i robić wszystko,żeby chcieli nadal to czynić,bo mogą szybko odpłynąć gdzie indziej np.Węgrów i będzie po biznesie dla miasta . Miasto ma biznes ,to niech nie szuka wspólników do zysków i robi wszystko żeby zarabiać ,a nie bezsensownie boksować się z powiatem . Chcecie zniszczyć to miasto,...prawda ???

bebek
2014-02-14 18:40:24

Kto przeczytał początek artykułu i myślał, że sokołowski rynek chce ucywilizować Pani Maria Koc, dyrektor SOK i pomyślał sobie, że co ją to kurcze obchodzi? 1.JA

piotszakstyle
2014-02-14 17:52:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe