17
2020
2011-06-01

Ruszył klub „Ikonka”


Osoby, które brały udział w kursie korzystania z komputera i Internetu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim założyły własny klub.

Po przeprowadzce do budynku przy ul. Kolejowej biblioteka dysponuje większą liczbą komputerów z dostępem do Internetu. Wyszła więc naprzeciw tym, którzy chcieli nauczyć się korzystania z tego, bardzo przydatnego dziś, narzędzia do zdobywania i poszerzania wiedzy.

Pasowanie klawiaturą
- Z przyjemnością ogłaszamy, że prowadzony dotychczas kurs z zakresu korzystania z komputera i Internetu, zmienił status na Biblioteczny Klub Internetowy – „Ikonka" – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim Hanna Lecyk.
W ubiegłym tygodniu 23 członków Klubu „Ikonka” otrzymało legitymacje członkowskie i zostało  uroczyście pasowanych na klubowiczów. Pasowania - klawiaturami komputerowymi - dokonali informatycy prowadzący zajęcia: Dariusz Tarkowski i Dominik Filipczuk. Przy lampce szampana, koreczkach, kawie i herbacie wytworzyła się bardzo miła, towarzyska atmosfera.

Rusza trzecia grupa
- Rozmowy dotyczyły nie tylko zajęć z komputerem. Klubowicze zapewnili, że uczestniczyć będą w imprezach czytelniczych, organizowanych przez bibliotekę – dodaje pani dyrektor. - Zaoferowali także pomoc przy zbieraniu wszelkich dokumentów, dotyczących historii naszego miasta i powiatu dla nowopowstałej „Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta".
Klubowicze podziękowali pracownikom Biblioteki za serdeczną opiekę podczas spotkań, a zwłaszcza informatykom - za formę prowadzenia zajęć i cierpliwość.
- Chętnych jest coraz więcej, dlatego też od września rozpoczną się zajęcia trzeciej grupy
Zapraszamy zainteresowane osoby powyżej 45. roku życia – zachęca dyrektor Hanna Lecyk.
BOŻENA GONTARZ
FOT. ARCHIWUM MBP

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe