17
2020
2010-10-30

Rusza informatyzacja powiatu


W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego podpisana została umowa na dofinansowanie realizacji projektu „Rozwój e-usług w Powiecie Sokołowskim”.

W wtorek 26 października 2010 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie starosta Antoni Czarnocki i wicestarosta Józef Jan Romańczuk podpisali z marszałkiem województwa Adamem Struzikiem umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Rozwój e-usług w Powiecie Sokołowskim”. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych. Wartość inwestycji to ponad 6,6 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie przeszło 5,6 mln zł.
W ramach projektu powstanie platforma teleinformatyczna, czyli – e-urząd. Zostanie ona wdrożona nie tylko w sokołowskim starostwie powiatowym i podległych mu jednostkach, ale także w partnerskich urzędach gmin. Z tego rozwiązania skorzystają mieszkańcy gmin: Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Sabnie, Sterdyń, Repki oraz leżącej na terenie powiatu siedleckiego gminy Korczew.
Projekt zakłada m.in. stworzenie Portalu e-Usług Publicznych, Systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów oraz Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Wdrożone rozwiązania umożliwią interesantom składanie pism, podań i wniosków drogą elektroniczną. Ponadto każdy petent będzie na bieżąco informowany o stanie sprawy, niezależnie od tego czy zgłoszenie zostało złożone w formie papierowej czy też elektronicznej. Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość uiszczania opłat przez internet.
KATARZYNA NIERODA
FOT. K. MIŁKOWSKA

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe