17
2020
2021-05-18

Rozstrzygnięto diecezjalne konkursy plastyczne


Jak co roku Kuria Diecezjalna w Drohiczynie współorganizowała konkursy dla szkół. Głównymi organizatorami tych konkursów były placówki oświatowe.

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim przeprowadził VIII Edycję Diecezjalnego Konkursu dla szkół specjalnych. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Święta Rodzina wzorem dla mojej rodziny” i został rozstrzygnięty 22 kwietnia. Wzięło w nim udział 8 placówek, również spoza diecezji. Oto laureaci z ZSS im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

W kategorii I - 3. miejsce Natalia Ratyńska; w kategorii II - 1. miejsce Katarzyna Świeca, miejsce 3. Kuba Majchrzyk, wyróżnienia: Jakub Krasnodębski i Mateusz Sulikowski; w kategorii IV - 3. miejsce Anna Dąbrowska, wyróżnienie - Kinga Pióro; w kategorii V - 1. miejsce ex aequo Gabriela Anulewicz i Dominika Mróz, miejsce 2. Grzegorz Boruta. Nagrodę specjalną Starosty Sokołowskiego Eżbiety Sadowskiej otrzymał Łukasz Żak z ZSS w Sokołowie Podlaskim, Nagrodę specjalną Senatora RP Waldemara Kraski otrzymali Karolina Gałecka i Damian Bielawski z ZSS w Sokołowie Podlaskim oraz Jakub Czapski z ZSS w Siemiatyczach.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach była organizatorem konkursu „Msza Święta spotkaniem z żywym Jezusem”. Na konkurs wpłynęło 196 prac ze szkół podstawowych z terenu diecezji drohiczyńskiej. Nagrodzono i wyróżniono 45. Oto laureaci z Sokołowa Podlaskiego i powiatu. W kategorii I (praca plastyczna klas I-III) – 1. miejsce Alicja Więzak z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim i Magdalena Kołodziejczuk z PSP w Sabniach, 2. miejsce Krzysztof Witkowski z PSP nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim, 3. miejsce Rita Rulska z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Wśród wyróżnionych znalazła się praca Oliwii Pogorzelskiej ze Szkoły Podstawowej im. Róży Marii Król w Nowej Wsi.

W kategorii II a (klasy IV-VI, plakat) - 2. miejsce Zuzanna Połosa z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim i Róża Kuć z PSP w Sabniach, 3. miejsce Paweł Pawluczak z PSP w Sabniach. Wśród wyróżnionych – plakat Anity Banasiuk z SP w Jabłonnie Lackiej.

W kategorii II b (IV –VI, zaproszenie) - 2. miejsce Mateusz Zakrzewski z SP im. Anieli Krzywoń w Sterdyni i Kacper Sobieski z PSP w Sabniach, 3. miejsce Kinga Skibniewska z ZO im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie.

W kategorii III a (klasy VII –VIII, plakat) – 1. miejsce Gabriela Kozłowska z SP w Sterdyni, 2. miejsce Wiktoria Lachowska z ZO w Grochowie, 3. miejsce Anna Pacelt z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Niecieczy.

W kategorii III b (praca literacka klas VII –VIII, opis przeżyć) - 1. miejsce Mikołaj Lachowski z ZO w Grochowie, 2. miejsce Patryk Komosa z PSP w Sabniach i Julia Kosieradzka z ZO w Grochowie, 3. miejsce Aleksander Cieciora z PSP w Repkach i Natalia Trzcińska z PSP w Sabniach.

W Katolickim Przedszkolu św. Antoniego w Węgrowie rozstrzygnięto IX edycję konkursu plastycznego pt. „Św. Rodzina”, na który wpłynęło 143 prace.

Oto laureaci z Sokołowa Podlaskiego i powiatu sokołowskiego. Wśród dzieci trzyletnich - 1. miejsce Helena Kowalska z MP nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim, 2. miejsce Dawid Małko z przedszkola w Czerwonce.

Wśród wyróżnionych w kategorii III - dzieci pięcioletnie: Adam Chodowiec, MP nr 4 „Leśna Kraina”, Karina Izdebska MP nr 2.

Wśród wyróżnionych w kategorii IV - dzieci sześcioletnie: Lena Gałecka z MP nr 4 „Leśna Kraina”, Zosia Goliszewska z MP nr 3, Aleksandra Godlewska z MP nr 5 im. Kubusia Puchatka. W kategorii V- praca z rodziną 1. miejsce: Franciszek Myszka, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Puchatka”. Wśród wyróżnionych w tej kategorii Jan Kosieradzki z przedszkola w Czerwonce, Zuzanna Rusinek i Emilia Malinowska z MP nr 2.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną podsumowania konkursów nie miały tradycyjnego charakteru gali finałowej, które odbywały się zawsze w placówkach organizujacych przedsięwzięcie.

Nagrody dla laureatów oraz wszystkich uczestników wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną dostarczone do placówek w czerwcu.


J.O

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe