17
2020
2011-03-23

Rozmawiali o ratownictwie


W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim z dwudniową wizytą w przebywała delegacja z Ukrainy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń.

Na czele delegacji stał generała majora Władymir Gruszowinczuk, naczelnika zarządu Ministerstwa Ukrainy do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych z siedzibą w Łucku.

Podobieństwa i różnice
Głównym celem wizyty delegacji było uczestnictwo w panelu dyskusyjnym pod hasłem „Organizacja, rola i zadania służb ratowniczych w zapewnieniu warunków zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych Polski i Ukrainy, na przykładzie obszarów działania obu stron – podobieństwa i różnice” oraz udział zawodników w IV Ogólnopolskim Turnieju Drabin Hakowych.
W zorganizowanej 10 marca konferencji udział wzięli: kierownictwo delegacji ukraińskiej, komendant wojewódzki PSP w Warszawie Gustaw Mikołajczyk, były komendant powiatowy PSP w Sokołowie Józef Panasz, kadra dowódcza KP PSP Sokołów Podlaski oraz przedstawiciele firmy Tomas Konsulting.
Efektem prowadzonych rozmów w trakcie trwania panelu było podpisanie deklaracji o współpracy i wzajemnej pomocy pomiędzy komendantem powiatowym PSP w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Romanem Malinowskim a gen. mjr. Władymirem Gruszowinczukiem.

Będą kontynuować
Dzień później na krytej wspinalni Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim odbył się po raz czwarty Ogólnopolski Halowy Turniej Drabin Hakowych o puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, w którym gościnnie wystartowało 5 strażaków-ratowników z ukraińskiego Łucka.
Poza oficjalnymi spotkaniami uczestnicy delegacji ukraińskiej mieli możliwość poznania toku służby i pracy, zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu komendy straży w Sokołowie Podlaskim oraz wymiany doświadczeń z polskimi kolegami.
Uczestnicy spotkania przekonani są, że wizyta delegacji ukraińskiej, jak również podpisane porozumienie już niedługo zaowocuje ścisłą współpracą i wymiana doświadczeń – czego dowodem są wstępne deklaracje wspólnych ćwiczeń i szkoleń.
TEKST/FOT. SŁAWOMIR IWAŃSKI
PSP SOKOŁÓW PODLASKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe