6
2020
2018-06-05

Rozmawiali o budowie wag najazdowych


W dniu 17.05.2018 r. w Sokołowie Podlaskim miało miejsce spotkanie zainicjowane przez Pana Marka Renika - Kierownika Delegatury w Siedlcach Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Spotkanie dotyczyło wskazania miejsc do budowy na terenie powiatów łosickiego i sokołowskiego wypoziomowanych powierzchni, służących do ustawienia wag najazdowych w celu przeważania samochodów ciężarowych przewożących przeładowane ładunki.

W spotkaniu wzięli udział: Marek Renik - Kierownik Delegatury w Siedlcach Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Daniel Szewczak- Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, insp.Wiesław Nasiłowski – Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim, podinsp.Zbigniew Pilip - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, insp. Sławomir Osiński Kierownik Placówki Inspektoratu Transportu Drogowego w Siedlcach, Szczepan Miroński - Kierownik Rejonu w Mińsku Mazowieckim – Mazowieckiego Oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, mł.insp. Jacek Mnich Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu, Tomasz Grzechnik – Przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Rejon w Węgrowie, insp. Dariusz Borkowski - Komendant Powiatowy Policji Łosicach, asp. Mariusz Wyczółkowski -Kierownik Referatu Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łosicach, Krzysztof Góral - Naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim.

Pan Marek Renik - Kierownik Delegatury w Siedlcach Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wskazał na konieczność przeciwdziałania w niszczeniu dróg przez samochody ciężarowe przewożące przeładowane ładunki. W dyskusji udział wzięli wszyscy uczestnicy spotkania wyrażając jednomyślność w przedmiotowej sprawie. Następnie asp. Mariusz Wyczółkowski - Kierownik Referatu Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łosicach wskazał potencjalne miejsca do budowy na terenie powiatów łosickiego wypoziomowanych powierzchni służących do ustawienia wag najazdowych w celu przeważania samochodów ciężarowych przewożących przeładowane ładunki, tj.

- droga krajowa nr 19 pikietaż 181/200-miejscowość Woźniki, plac należący do Agencji nieruchomości rolnych skarbu państwa :

- droga powiatowa nr 2044W Łosice ul. Kolejowa, plac PKS należące do starostwa powiatowego w Łosicach,

W dalszej kolejności podinsp. Zbigniew Pilip - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim, wskazał potencjalne miejsca do budowy na terenie powiatu sokołowskiego wypoziomowanych powierzchni służących do ustawienia wag najazdowych w celu przeważania samochodów ciężarowych przewożących przeładowane ładunki, tj.

- plac u zbiegu drogi krajowej nr 62 ul. Repkowska, z drogą powiatową nr 3929W ul.L.Górskiego w Sokołowie Podlaskim,

- plac po byłej stacji paliw przy drodze krajowej nr 63 w miejscowości Sterdyń,

- plac przy byłej stacji kolejowej w Kosowie Lackim.

Podczas dyskusji wysunięto propozycje aby w następnym spotkaniu udział wzięli wójtowie gmin z terenu, na którym wskazana lokalizacja nie mogłaby być wykorzystana do przedmiotowego celu i aby w takim przypadku wskazali inny teren ze swoich zasobów. Na tym spotkanie zakończono.

Info/Fot: KPP w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe