2
2020
2013-11-15

Rozległe plany


W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, która odbyła się 6 listopada burmistrz Jan Słomiak przedstawił plan inwestycji, jakie miasto chciałoby zrealizować w najbliższych latach. 

Odbudowa mostu na rzece Kosówka w Jakubikach na kwotę 2 mln 200 tys.zł., budowa kolektorów słonecznych, budowa zbiornika retencyjnego z funkcją rekreacyjną, remont ośrodka kultury, budowa placu zabaw przy ośrodku kultury, ścieżka rowerowa na trasie Kosów - Treblinka, remont kolejnych świetlic wiejskich, regulacja rzeki Kosówka, budowa sali konferencyjnej przy UMiG - to tylko część z wielu inwestycji na lata 2014-2020. Czy wszystkie uda się zrealizować? Czas pokaże. 
 
Jak mówił burmistrz Jan słomiak, w planie są także kolejne remonty dróg, m.in. drogi na terenie miasta - ulica Nowa, Piaskowa, Leśna, Boczna, Kwiatowa czy chociażby Spacerowa. Wśród dróg powiatowych na remont czekają m.in. drogi na trasie: Kosów - Miedzna, Kosów - Jakubiki, Guty - Maliszewa a także drogi gminne, między innymi w Bojarach, Buczynie i Dybowie. 
- W miarę możliwość finansowych postaramy się powoli wykonywać poszczególne inwestycje - zapowiedział przewodniczący rady miasta i gminy Stanisław Kuziak.
 
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

jak wiadomo Kosów zalewa od strony Telak i tam powinien powstać. Droga Kosów -Treblinka jest drogą krajową więc roszczenia trzeba kierować do Zarządu Dróg wojewódzkich,a tym zajmuje się pani Alicja( niestety nie pamiętam nazwiska) na tej drodze gmina nie może niczego zrobić.A co do Kuziaka to sam się nie wybrał ani na radnego ,ani na przewodniczącego. Dużo więcej można się dowiedzieć z sesji Rady M.i GM.


2013-12-08 12:50:42

Może mi ktoś powiedzieć gdzie ma być zlokalizowany ten zbiornik retencyjny z funkcją rekreacyjną? Czy na "tyłach" ul. Nowej?

ciekawy
2013-11-29 01:07:58

Mogliby zrobić drogę na odcinku Kosów- Treblinka bo wygląda jak koniec świata

kosowiak
2013-11-18 21:22:13

Wyszło szydło z przewodniczącego Kuziaka:..........POWOLI(!) wykonywać........... . Może wystarczy na jeszcze kilka kadencji. Dieta przewoniczącego liczy się w domowym budżecie.

mieszkaniec
2013-11-18 05:16:08
Strona 1/1


Dane kontaktowe