11
2020
2017-04-09

Rozgrywki piłki nożnej juniorów


Tuż przed świętami wielkanocnymi (14.04), zainaugurowane zostaną rozgrywki piłki nożnej najstarszej drużyny piłkarskiej w Sokołowie Podlaskim w rozgrywkach młodzieżowych. W tym sezonie młodzi piłkarze Podlasia trenowanie przez Marka Szybke, którzy występowali dotychczas w rozgrywkach rocznika 2000, będą grać przeciwko starszym od siebie o dwa lata kolegom ( rocznik1998). Spowodowane jest to „koniecznością” zorganizowania rozgrywek U-19, do których zgłosiły się tylko trzy zespoły z okręgu. Stąd dokoptowanie trzech zespołów ( „Podlasia”, oraz prawdopodobnie z tego samego powodu „Jabłonianki”i „Wichra”), występujących w tamtym roku w rozgrywkach U-17. Liga juniorów będzie składała się z sześciu zespołów, które rozegrają ze sobą po dwa mecze. W lidze juiorów wiosną 2017 występować będą następujące drużyny: ULKS Gołąbe, „Jabłonianka „Jabłonna Lacka. LKS Ostrówek, Liwia Łochów, Wicher Sadowne oraz Podlasie Sokołów Podlaski.

Drużyna „Podlasia” przygotowywała się do sezonu od początku stycznia na obiektach sportowych w Sokołowie Podlaskim. Dużo zajęć odbywało się na boisku przy ulicy Lipowej, na świeżym powietrzu , ponieważ sprzyjała temu aura. Ponadto treningi prowadzone były na sali gimnastycznej oraz siłowni. W okresie przygotowawczym, drużyna rozegrała trzy mecze kontrolne. Z „Pogonią” Siedlce 0:7 -mecz odbył się w lutym przy bardzo niekorzystnych warunkach (zmrożone boisko), z MOSIR Mińsk Mazowiecki 2:4, oraz z „Jabłonianką” 3:1. W okresie przygotowawczym wielu zawodników podejmowało dodatkowe zadania, jakim były treningi z pierwszym zespołem „Podlasia”. Współpraca trenerów przyniosła korzyści obu zespołom. Ponad połowa młodych zawodników, miała okazję zagrać w sparingach, rozgrywanych przez „Podlasie”, co miało korzystny wpływ nie tylko na rozwój umiejętności piłkarskich i wiedzy ale także poznanie własnej wartości jako przyszłego piłkarza. W oczekiwaniu na rozpoczęcie swoich rozgrywek, coraz więcej zawodników „zalicza” debiut w pierwszej drużynie „Podlasia” a tym samym w IV lidze. W meczu rozegranym przez „Podlasie” w IV lidze (02.04) z „Wisłą” Płock II, dwóch juniorów : Bartosz Gdula i Michał Gałązka, weszli na boisko w momencie, kiedy w drużynie przeciwnika grało dziewięciu zawodników „Wisły” Płock grającej w „Ekstraklasie”

Kadra zespołu: bramkarze Grzegorz Ruciński, Piotr Szymański, zawodnicy pola: Mateusz Wierzbicki (kapitan),Michał Adamczuk, Szymon Chadaj, Piotr Chrzanowski, Mateusz Czorniej, Kamil Dziewulski, Bartosz Gdula, Michał Gałązka, Kamil Kowalik, Rafał Pawelec, Mateusz Pniewski, Piotr Osial, Mateusz Rozbicki, Kamil Wcisłak. Do zespołu dołączyli: Maciej Chmiel, Mateusz Jaszczuk, Kamil Kosieradzki, Maciej Nowotniak. Trenerem drużyny jest Marek Szybka


Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe