43
2019
2012-11-16

Rozbój w biały dzień w Gminie Repki


W ubiegłym tygodniu 46-letni mieszkaniec gminy Repki postanowił złożyć wizytę w domu 67-letniej mieszkanki Ostrowca.  Jednak odwiedziny te nie miały nic wspólnego z kurtuazją. Mężczyzna przyszedł z jednoznacznym zamiarem. Żeby okraść.
46-latek znał dobrze swoją ofiarę, wielokrotnie bywał w jej domu. Teraz jednak, w pijackim amoku przypomniał sobie, że kobieta miała lornetkę, która bardzo mu się podobała. Postanowił więc, że ją zabierze. Zaatakował kobietę, żądając jej oddania. Bił przy tym kobietę po całym ciele, a w pewnym momencie użył noża, kalecząc ją w rękę. Agresją osiągnął swój cel, uciekł zabierając lornetkę.
Kobieta o napaści poinformowała policję dopiero dwie godziny później. Natychmiastowe działania przyniosły efekt. Sprawca napadu został zatrzymany w pobliżu sklepu w sąsiedniej miejscowości. Przy sobie miał skradziony sprzęt, a ubranie poplamione krwią. Z uwagi na to, że był pijany został przewieziony do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Następnego dnia sokołowski sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące, między innymi z a rozbój i dokonanie innych przestępstw. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Tam, gdzie przebywa, nie będzie miał możliwości podziwiania widoków za pomocą lornetki.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe