2
2020
2013-02-22

"Rozbili" Złodziei samochodów


Od pewnego czasu sokołowscy kryminalni rozpracowywali grupę przestępczą, trudniącą się kradzieżami samochodów osobowych. Złodzieje upodobali sobie przed wszystkim volkswageny.
Współpraca ze Strażą Graniczną i policjantami z Białej Podlaskiej skutkowała udowodnieniem ponad 50 kradzieży samochodów. Kilka dni temu policjanci z Sokołowa odnaleźli i zlikwidowali „dziuplę samochodową”, która znajdowała się na terenie województwa podlaskiego. Podczas przeszukania posesji odnaleziono części vw golfa, który został skradziony w Sokołowie Podlaskim. Odkryto również części kilkunastu samochodów, kradzionych głównie w krajach Europy Zachodniej. Łącznie policjantom z Sokołowa, Białej i funkcjonariuszom Straży Granicznej udało się zlikwidować cztery takie „dziuple”. We wszystkich znajdowały się części samochodowe, pełne podzespoły, a nawet dwa kompletne auta marki volkswagen. Samochody w większości były rozbierane, a części sprzedawane na portalach aukcyjnych oraz na giełdzie samochodowej. Grupa zajmowała się kradzieżami aut na terenie województwa lubelskiego i podlaskiego oraz krajów Unii Europejskiej. Jak ustalili policjanci, skradziono stamtąd ponad 50 aut. Mężczyznom udowodniono również kradzież lub usiłowanie kradzieży 14 samochodów na terenie Sokołowa Podlaskiego.
Zatrzymani to mieszkańcy województwa podlaskiego w wieku od 28 do 36 lat. Przestępstw kradzieży dopuścili się w latach 2011-2013. Dwóch mężczyzn już zostało aresztowanych, wobec jednego zastosowano dozór policyjny.
 - Jak ustalili sokołowscy policjanci, niedawno złodzieje próbowali ukraść z parkingu na osiedlu przy ulicy 8-go Sierpnia srebrnego volkswagena golfa. Uciekli, spłoszeni przez włączony alarm. W związku z tą sytuacją, sokołowscy policjanci zwracają się do właściciela tego samochodu z prośbą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim – apeluje asp.szt. Sławomir Tomaszewski z KPP.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe