2
2020
2011-03-05

Rowerzyści wężykiem


W piątek, rozpoczynający ostatkowy weekend, policjanci zatrzymali trzy osoby, które pijane jechały rowerem. Dwóch mężczyzn i jedną kobietę.  Kontrole mające wyeliminować pijanych kierowców, będą nasilone przez wszystkie dni ostatkowych zabaw.

W piątek 4 marca około godz. 16.10 na ul. Szkolnej, patrol policji zauważył jadącego wężykiem rowerzystę. Nie miał włączonych świateł. Został zatrzymany do policyjnej kontroli.  Od 48-letniego mężczyzny intensywnie czuć było woń alkoholu. Przyznał się, że wypił jedno piwo. Badanie alkometrem wykazało, że ma w organizmie 1,7 promila.
Tego samego dnia o godz. 17.35 w Wirowie w gminie Jabłonna lacka, policjanci z tamtejszego posterunku w podobnych okolicznościach zatrzymali rowerzystkę. 60-letnia kobieta również była pijana. W organizmie miała ponad 1,6 promila alkoholu.
Kolejnego rowerzystę zatrzymano w Sokołowie Podlaskim na ul. Lipowej. Około godz. 22.45 policjanci sokołowskiej patrolówki, zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego jednośladem. Jego tor jazdy mógł nasuwać przypuszczenie, że był pijany. Jak w poprzednich przypadkach, policjanci sie nie mylili. 25-letni rowerzysta miał w organizmie ponad 0,6 promila.
Cała trójka niebawem trafi przed oblicze Temidy. Tam zapadną wyroki, które miejmy nadzieję wpłyną na ich postępowanie.
SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODLASKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe