2
2020
2012-09-04

Rower wróci do właściciela


Dzięki rozsądnej postawie dzielnicowego, udało się zatrzymać sprawcę kradzieży roweru. Od policjantów o kradzieży dowiedział się również sam pokrzywdzony. 17-letni sokołowianin przyznał się do kradzieży.

31 sierpnia około godz. 12.50 w rejonie skweru im. Adama Mickiewicza, dzielnicowy zauważył znanego mu osobiście, 17-letniego mieszkańca naszego miasta. Jechał rowerem, przeznaczonym dla większych dzieci. Na widok policjanta szybko porzucił rower i zaczął uciekać. Z uwagi na nietypowy rower jakim się poruszał i bogatą przeszłość w policyjnych kartotekach, policjant zainteresował się tym, co mogło być powodem jego dziwnego zachowania. Po krótkim pościgu 17-latek został zatrzymany.

W rozmowie z policjantem młody mężczyzna oświadczył, że rower pożyczył od kolegi. Jednak przy bardziej szczegółowych pytaniach, nie umiał nic więcej powiedzieć o koledze - jak się nazywa i gdzie mieszka.

Podczas dalszej rozmowy przyznał się jednak, że rower ukradł z klatki schodowej jednego z bloków. Dzielnicowy udał się we wskazane miejsce. Przy bloku policjanci spotkali trzynastolatka, który potwierdził, że jest to jego rower, który jeszcze niedawno stał przy klatce schodowej.

Siedemnastoletni mieszkaniec naszego miasta odpowie niebawem za kradzież roweru. Za przestępstwo to może grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawurowa akcja policji...może medal za odwagę dostanie

tutejszy
2012-09-13 08:06:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe