17
2020
2014-06-26

Rondo jest konieczne!


Gdyby w Sterdyni było rondo, do zeszłotygodniowego, tragicznego w skutkach wypadku być może by nie doszło...

Samorządowcy ze Sterdyni od wielu lat walczą o budowę ronda. Miałoby ono powstać na początku Sterdyni (jadąc od strony Sokołowa), tuż przy szkole i ośrodku zdrowia. Ich walka jest bezskuteczna. Rondo powstanie dopiero wtedy... gdy będą kolejne ofiary!
[...]

KIEROWCY BY ZWALNIALI

- Kierowca, widząc rondo, musiałby zwolnić. Po jego ominięciu, zanim by się dobrze rozpędził, już by wyjeżdżał ze Sterdyni. Teraz nie ma ronda i rozpędzeni kierowcy wcale nie zwalniają, lecz gnają dalej, szczególnie ci młodzi oraz TIR-owcy - mówi wójt, Czesław Marian Zalewski.

Władze Sterdyni już od wielu lat walczą o wybudowanie ronda. Praktycznie co roku występują do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o  jego wybudowanie. Rondo co prawda zostało zaprojektowane. I na tym koniec!

- My tego sami, na ich drodze, zrobić nie możemy. Po raz ostatni wystąpiliśmy do GDDKiA jeszcze w tym roku. Oni ciągle odkładają budowę. Dostajemy enigmatyczne odpowiedzi, że jeśli znajdą się środki, to wówczas rondo postanie. Poza tym zasłaniają się tym, że doszło do małej ilości wypadków - tłumaczy Czesław Marian Zalewski.

Póki co, dokumentacja została sporządzona i czeka na rozpoczęcie realizacji. Samorządowcy ze Sterdyni się nie poddają. Mają zamiar po raz kolejny wystąpić do GDDKiA.
Gdyby jednak Generalne Dyrekcja nie chciała budować ronda, na tę ewentualność gmina również jest przygotowana [...]

Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK

Rozpędzony TIR wjeżdża do Sterdyni. Za zakrętem znajduje się szkoła i przejście dla pieszych. Gdyby było rondo, kierowca musiałby zwolnić.« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jaki problem wybudować na całym mieście progi zwalniające prze przejściami dla pieszych i problem z potrąceniami na przejściach się skończy ale spadnie dochód z mandatów i tu jest cały w tym sęk władza nie dba o bespieczęstwo nasze ale dba i kontroluje nasz portwel

stach
2014-07-06 18:52:46

Tymczasowo można zamontować progi zwalniające tzw. \"śpiących policjantów\" i sprawić, by fotoradar zaczął robić zdjęcia piratom drogowym.

Kris
2014-06-27 13:33:07

Trzeba przenieść sygnalizacje świetlną spod GOKu na to feralne skrzyżowanie.


2014-06-27 12:53:03

A stoi tam taka fajna budka na fotoradar tylko na razie... pusta. Rondo to koszt i czas, a w tym miejscu to jednak nie najlepsze rozwiązanie. Na cito zamontowałbym drugi fotoradar w centrum. Tak więc przejechanie przez Sterdyń ponad normę kończyłoby się dwoma zdjęciami, dobrym mandatem i oczywiście punktami. oooooo. pozdr.

Jeżdżę przez Sterdyń
2014-06-26 22:18:02

teraz wszystko najlepiej na rondo zwalić

anonimek123432
2014-06-26 17:04:30
Strona 1/1


Dane kontaktowe