17
2020
2017-03-31

Rok Świerku w „Leśnej Krainie”


We współpracy z Nadleśnictwem Sokołów w roku 2017 w Miejskim Przedszkolu nr 4 „Leśnej Kraina” powstał projekt „Rok Świerku”.
We wtorek 23 marca realizując ten projekt Mali Przyjaciele Lasu z MP nr 4 wyruszyli do florystycznego rezerwatu przyrody „Śnieżyczki” na terenie leśnictwa Repki. W towarzystwie przyjaciół z Nadleśnictwa Sokołów: Pawła Tomasiaka, Mirosława Wiśniewskiego i Kingi Bobryk przedszkolaki podziwiały polanę kwitnących przebiśniegów. Dowiedziały się również ciekawych wiadomości o zwiastunach wiosny. Następnie wspólnie z gospodarzem Leśnictwa Repki posadziły pamiątkowe drzewka - świerki. Uczyły się również, dlaczego trzeba odnawiać las i w jaki sposób się to robi. Po czasie aktywnie spędzonym na świeżym powietrzu wróciły do przedszkola pełne radości.

W ramach tego samego projektu 24 marca dzieci grupy „MISIE” wspólnie z pracownikami z Nadleśnictwa Sokołów Maciejem Wójcickim i Jerzym Tomczukiem gościły w Nadleśnictwie Łochów. Tam uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w wyłuszczarni nasion, oglądały pokazowe zagrody kuropatw, a na ścieżce edukacyjnej zapoznawały się z roślinami i mieszkańcami lasu oraz rozpoznawały tropy dzika i sarny. W domku myśliwskim z zainteresowaniem obejrzały miedzy innymi wystawę o faunie lasu. Wiele radości sprawiło przedszkolakom ognisko.
Oba leśne spotkania upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe