15
2020
2012-12-05

Rok jeden z lepszych


Mijający rok Wiesław Michalczuk, wójt gminy Jabłonna Lacka zalicza do udanych. Udało się zrealizować kilka inwestycji, które mają duży wpływ na funkcjonowanie gminy i życie jej mieszkańców.  Inwestycje były realizowane zarówno ze środków własnych, jak i zewnętrznych. Ma to ogromny wpływ na rozbudowę gminy. Wójt chwali sobie dobrą współpracę z radą gminy, pracownikami urzędu i mieszkańcami. Wychodząc ze słusznego założenia, że najważniejsze jest dobro ziemi na której się mieszka.  Oprócz dróg gminnych, ważne są inwestycje w samej Jabłonnie Lackiej, a także pomoc  jednostkom i organizacjom funkcjonującym w gminie. Ważnym elementem jest oświata, kultura i służba zdrowia, budowa kanalizacji i sieci wodociągowej.
Niedawno wójt W. Michalczuk przebywał na Ukrainie, celem nawiązania partnerskich kontaktów z jedną z gmin. Wójt chce rozwijać współpracę na zasadach wymiany kulturalnej, gospodarczej i sportowej. Chodzi również o dotację  z programu trans- granicznego.
Zadowolenie wzbudza także ostatni nabytek gminy. Jest nim nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który będzie służył strażakom w walce z zagrożeniami.
LK

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe