17
2020
2013-10-11

Rok akademicki na SUTW rozpoczęty


W środę 2 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta uroczyście zainaugurowano kolejny rok akademicki na Sokołowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na pierwsze spotkanie przybyła rekordowa liczba słuchaczy i innych wielbicieli aktorki Barbary Bursztynowicz. W imieniu Sokołowskiego Ośrodka Kultury wszystkich powitała Alina Simanowicz. Następnie, jak na uczelnię wyższą przystało, zabrzmiał tradycyjny Gaudeamus w wykonaniu grupy wokalnej „Voci cantati”. Do zebranych przemówił też Burmistrz Miasta Bogusław Karakula oraz Lucyna Woźnica, przedstawiciel Rady Słuchaczy SUTW.
Kolejnym punktem programu był krótki koncert „Voci cantati”. Grupa zaprezentowała kilka przebojów sprzed lat. Repertuar przypadł do gustu słuchaczom, którzy nagrodzili wykonawców brawami. Następnie, zanim pojawiła się aktorka, zebrani wysłuchali krótkiego fragmentu  wspomnień z jej dzieciństwa i młodości w Bielsku-Białej oraz lirycznej piosenki w jej wykonaniu.
Barbara Bursztynowicz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie ukończyła w 1977. Debiutowała w kinie jeszcze przed dyplomem, potem grała w wielu filmach, występowała w czołowych warszawskich teatrach - Powszechnym i Ateneum. Jednak największą popularność przyniosła jej rola Elżbiety Chojnickiej w telenoweli „Klan”, najdłuższego pod względem nieprzerwanej emisji i liczby odcinków serialu produkcji polskiej, który na antenie TVP1 jest emitowany od 22 września 1997 roku.
W Sokołowie aktorka pojawiła się razem z mężem, Jackiem Bursztynowiczem, który skromnie usiadł wśród publiczności. Opowiadała o swojej drodze do aktorstwa, życiu osobistym i pracy zawodowej, Ciepło i z wdzięcznością wspominała legendy polskiej sceny - Aleksandrę Śląską, Ryszardę, Hanin i Aleksandra Bardiniego, którym wiele zawdzięcza. Mówiła na temat Cafe Teatr Na Francuskiej, rodzaju kabaretu lirycznego, w którym wspólnie z mężem występuje od kilku lat. Wykonawcy piosenkami, skeczami i monologami, w sposób dowcipny i wzruszający, dzieląc się osobistymi refleksjami, opowiadają o współczesności. W programie pojawiają się różne znane osoby, na przykład Sława Przybylska. Autorem muzyki do spektakli jest Janusz Tylman. Barbara Bursztynowicz, znana ze swej perfekcyjności, ciepła i miła, taka też była na spotkaniu. Zachęcała do nabywania swojej autobiograficznej książki, która już wkrótce pojawi się w księgarniach, odpowiadała na pytania na temat pracy na planie „Klanu”, dzieliła się różnymi przemyśleniami.  Publiczność często nagradzała gościa brawami. Na zakończenie aktorka dala próbkę swojego talentu komediowego, przedstawiając kabaretowy monolog „Biedronecka” z Cafe Teatr. 

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe