42
2019
2015-06-27

Rodzic powinien świecić przykładem...


Co powinien robić dobry rodzic? Przede wszystkim świecić przykładem przed swoimi dziećmi. W Sterdyni niektórzy rodzice tego nie robią, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Szkoła w Sterdyni prowadzi wiele akcji, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Nauczyciele wpajają dzieciom, aby przechodziły na pasach, dokładnie rozglądały się podczas przechodzenia przez jezdnię itp. Rodzice, którzy przyprowadzają swoje pociechy do szkoły, powinni świecić przykładem i robić dokładnie to samo. Czy robią? Niektórzy tak, ale nie wszyscy. Ten problem zasygnalizował na ostatniej sesji gminnej w Sterdyni wiceprzewodniczący rady Mieczysław Szymański.
 
- Dosyć często rodzice  postępują bardzo nieedukacyjnie. Wygląda to tak: przyjeżdżają do szkoły i zamiast zatrzymać się na parkingu, zatrzymują się w okolicach kwiaciarni. Potem biorą dzieci za ręce, ale nie przechodzą na pasach, lecz na podwójnej linii ciągłej, by potem przejść na skróty pomiędzy barierkami. Rozumiem, każdy się śpieszy, ale jest to bardzo niebezpieczne - mówił radny. I apelował do rodziców: - Najlepszą nauką jest dawanie przykładu. Jeśli dziecko zobaczy, że rodzic przechodzi na przejściu dla pieszych, wtedy zrobi to samo. 
 
Czy rodzice wezmą do serca apel radnego? 

KW

 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Poprzedni włodarz "uratował" swojego syna przed wojskiem. Dziś wiemy co znaczy prawdziwe zagrożenie ze strony wrogów Polski, ale on uważał, że niepodległości powinni bronić inni. On swojego syna poświęcał nie będzie. To "dobry przykład"? Obecna władczyni rodzicem nie jest. Nie ma dzieci własnych, ani przysposobionych. To "jeszcze lepszy przykład"!

Od********e się od rodziców
2015-06-27 17:45:15
Strona 1/1


Dane kontaktowe