17
2020
2019-07-09

Rewelacyjne starty zawodników z Sokołowskiej Sekcji Karate Kyokushin OKKK


Ostatnie wiosenne starty w zawodach karate kyokushin to pasmo sukcesów, szczególnie dziewcząt, chociaż nie zabrakło też i dobrych wyników chłopaków.

Od udanego startu w makroregionie Wschodnim upłynęło 2 miesiące i w tym czasie zawodnicy z Sokołowa Podlaskiego wzięli udział w 6 ważnych imprezach: Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Federacji Oyama Karate w Białymstoku 30.03.2019, Lidze Pomarańczowych Pasów w Górze Kalwarii 28.04.2019, Międzynarodowym Turnieju IKO Matsushima w Wasilkowie 05.05.2019, XX Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin WKB w Józefowie 11.05.2019, XV Ogólnopolskim Turnieju KyokushinRyu w Ostrowi Mazowieckiej 01.06.2019, Mistrzostwach Europy KWU w Berlinie 28.05.2019 oraz Mistrzostwach Województwa w Kata 08.06.2019. Tylko start w Berlinie nie przyniósł medali ale to była górna półka zawodników.

Niezaprzeczalnie najlepszą zawodniczką okazuje się juniorka Ewa Pasek, która na wszystkich wymienionych zawodach zdobyła 4 złote i dwa srebrne medale. Ostatni medal za pierwsze miejsce w kata w Województwie Mazowieckim wywalczony został 8 czerwca w Warszawie. Tomasz Galczinskij, młodziutki zawodnik w kategorii dzieci wywalczył dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Amelia Chylińska, również kategoria dzieci – dwa złote i dwa brązowe medale i bardzo udane zakończenie startów przed wakacjami.Również w tej samej kategorii wiekowej Małgorzata Sawicz - złoty i brązowy medal. Zuzanna Pasek - nie startowała na wszystkich turniejach, ale i tak wywalczyła srebro i brąz w swojej jak zwykle licznie obsadzonej kategorii wiekowej. Jej starszy brat Filip Pasek również nie brał udziału w wielu turniejach, ale w Ostrowi Mazowieckiej wywalczył srebro.

Jak widać kyokushin w Sokołowie Podlaskim rozwija się bardzo mocno. Przed nami jeszcze dwa obozy letnie, które dadzą podbudowę przed jesiennymi startami.


Radosław Grabowski
 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe