17
2020
2017-10-11

Repkom pożary nie straszne


 W poniedziałek 2 października na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach miały miejsce ćwiczenia przeciwpożarowe. Po sprawnej ewakuacji uczniów i pracowników szkoły, strażacy rozpoznali możliwości i warunki prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. W ćwiczeniach uczestniczyło 9 jednostek OSP i 54 strażaków.

Symulacja rozpoczęła się od zgłoszenia pożaru w Publicznej Szkole Podstawowej w Repkach do dyżurnego SKKP Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Na miejsce wysłano wszystkie jednostki OSP w Repkach oraz jednostki z KP PSP w Sokołowie Podlaskim.
Po przybyciu jednostek na miejsce ustalono, że pożar jest w fazie rozwojowej. Zorganizowano punkt czerpania wody dla samochodów gaśniczych i przystąpiono do akcji. Ewakuowano z budynku szkoły wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników placówki. Rozpoznano możliwości i warunki prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki OSP w przypadku powstania pożaru w budynku szkoły. Strażacy, używając aparatów ochrony dróg oddechowych, sprawdzali możliwości taktyczne i szkolili się z zakresu budowy zaopatrzenia wodnego.
Ćwiczenia zorganizowali Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz i Komendant Gminnego ZOSP RP Roman Malinowski. Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim brygadier Sławomir Iwański potwierdził ich pozytywny przebieg. Dzięki ćwiczeniom strażacy KP PSP w Sokołowie Podlaskim i OSP w Repkach zyskali cenną wiedzę i doświadczenia. Potwierdzili również swoje dobre przygotowanie do służby i wzorowe wyszkolenie. Uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach mogą być spokojni. W razie wystąpienia pożaru strażacy zadbają o ich bezpieczeństwo. Miejmy jednak nadzieję, że ogień w szkole będzie pojawiał się tylko podczas doświadczeń na lekcjach przyrody, chemii i fizyki.
 Katarzyna Dybowska / FOT. UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe