11
2020
2017-02-06

Repki: uroczyste otwarcie dróg


W sobotę, 4 lutego, odbyło się uroczyste otwarcie dwóch dróg: Rudniki-Mogielnica oraz odcinka do kolonii Skrzeszewa. W przecięciu wstęgi uczestniczyli: marszałek Ewa Orzełowska, wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk, przewodniczący Rady Gminy Repki Adam Czarnocki, sołtys miejscowości Skrzeszew Roman Brewczuk, sołtys miejscowości Rudniki Anna Prokopczuk oraz proboszcz parafii Skrzeszew ks. kan. dr Sławomir Mazur, który dokonał również poświęcenia dróg.
W Uroczystości wzięli też udział radni gminy, kierownik Posterunku Policji w Repkach asp. szt. Jacek Patejko, pracownicy Urzędu Gminy, strażacy działający w OSP Skrzeszew, sołtysowie kilku pobliskich miejscowości oraz mieszkańcy gminy.

Pierwsza z uroczyście otwartych dróg, łącząca Rudniki i Mogielnicę obejmuje 1,5 km długości oraz 5 m szerokości, a jej koszt wyniósł ponad 400 tys. zł.
Droga Rudniki – Mogielnica jest bardzo ważna dla mieszkańców Mogielnicy, którzy są członkami parafii Skrzeszew – to dobry dojazd do parafii. Myślę też, że będzie to element rozwojowy dla naszej gminy, ponieważ ta jej część leży w obszarze Nadbużańskim – liczmy na to, że znajdą się osoby chętne do osiedlenia na tamtym terenie czy też do realizacji przedsięwzięć agroturystycznych, turystycznych czy letniskowych. Dla gminy Repki, która sukcesywnie się wyludnia jest to bardzo potrzebne, ponieważ turystyka jest zawsze elementem rozwojowym – podkreślała wójt gminy Repki, Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.
Druga droga, prowadząca do kolonii Skrzeszewa, obejmuje ponad 900 m długości oraz 3 m szerokości, a jej koszt wyniósł ponad 200 tys. zł. Zdaniem wójt, Krystyny Mikołajczuk-Bohowicz, droga jest równie ważna:
To duże ułatwienie dla mieszkańców, których gospodarstwa położone są przy tej drodze – droga to łączność ze światem oraz element, który pozwala na normalne, codzienne funkcjonowanie.
Na uroczystości obecna była również vicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Ewa Orzełowska, która serdecznie gratulowała zrealizowanej inwestycji:
Składam gratulacje na ręce Pani wójt oraz pracowników, a także wszystkich tych, którzy pomagają osiągać fundusze unijne. Gratuluję również radnym oraz Przewodniczącemu Rady – bowiem to radni decydują o tym, na co skierować wnioski unijne. Uważam jednak, że największe gratulacje należą się mieszkańcom obu miejscowości – to wy przekonaliście radnych, że te drogi są tutaj potrzebne. Droga jest oknem na świat. Bez drogi nie ma nic – nie ma dojazdu do szkół, nie ma dojazdu do miasta czy większych miejscowości.
Pani vicemarszałek podkreślała także aktywność gminy Repki w kwestii pozyskiwania funduszy, co pozwala na zrealizowanie większej ilości inwestycji:
Porównując 314 gmin na terenie Mazowsza, to jest jedna z najaktywniejszych gmin, jeśli chodzi o pozyskiwanie zewnętrznych środków.
Na obu drogach asfalt położony jest na solidnej podbudowie, co umożliwi w przyszłości dalsze modernizacje. Wkład własny gminy na obie inwestycje wyniósł ponad 600 tys. zł. To jednak nie koniec przebudowy – odcinek drogi łączącej Rudniki i Mogielnicę został wykonany wyłącznie w obszarze gminy Repki. Pozostała część drogi przynależy do gminy Korczew. Wójt, Sławomir Wasilczuk, zapowiedział już dokończenie rozpoczętego dzieła:
Deklaruję, że dołożymy wszelkich starań, aby ta droga została dokończona. Inwestycję mamy już wpisaną w budżecie, złożony został też wniosek do Urzędu Marszałkowskiego – chcemy aby powstał ciąg drogowy, które będzie służył zarówno mieszkańcom mojej gminy, jak i gminy Repki.
Równie mocno inwestycje docenia sołtys Skrzeszewa, Roman Brewczuk, który pełni również funkcję Naczelnika skrzeszewskiej OSP:
Wszystkie drogi są potrzebne, mamy jednak świadomość, że istnieje pewna hierarchia - były drogi ważniejsze. Teraz nastał czas dróg lokalnych. Są one niezwykle potrzebne, ponieważ umożliwiają szybki dojazd straży do wypadków.

Od lewej: Wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk, Przewodniczący Rady Gminy Repki Adam Czarnocki, , vicemarszałek Ewa Orzełowska, wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz

Od lewej: Przewodniczący Rady Gminy Repki Adam Czarnocki, wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk, vicemarszałek Ewa Orzełowska, wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, sołtys miejscowości Rudniki Anna Prokopczuk

Od lewej: wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, vicemarszałek Ewa Orzełowska, sołtys miejscowości Skrzeszew Roman Brewczuk

Przecinający wstęgę: Rafał Kupa, Marek Kupa, Paweł Teodorczuk (właściciele posesji, do których prowadzi otwarta droga)

Od lewej: Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki, , vicemarszałek Ewa Orzełowska, Proboszcz parafii Skrzeszew ks. kan. dr Sławomir Mazur, wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-BohowiczOd lewej: Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki, vicemarszałek Ewa Orzełowska, sołtys miejscowości Rudniki
Anna Prokopczuk, wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, sołtys miejscowości Skrzeszew Roman Brewczuk

Fot. dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Repki

PJoF

« wróć | komentarze [8]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

ot,duraki,nie,odbierają,tylko,otwierają


2017-04-15 21:23:18

nie oddają ani odbierają tylko otwierają wolno im, a wy pajace nauczcie się czytać ze zrozumieniem popo ile dołożyłeś do tej trójki pewnie sam dawałeś jak wiesz ile.Mieszkaniec sprawdzić możesz sobie wyniki lotto bladego pojęcia nie masz cieniasie o takich sprawach. kończę staropolskim; psy szczekają karawana jedzie dalej

/
2017-02-10 22:10:44

durniu,czytaj,ze,zrozumieniem,nie,oddaja,tylko,otwieraja


2017-02-08 22:11:24

Poseł/twu/ chyba ma kłopoty ze służbami, prawda to czy fałsz?.

igorek
2017-02-08 21:44:20

najważniejszy ten w białej koszuli

rom
2017-02-08 16:38:49

Ale najważniejszy to ten w białej kecie nie dałoby się jadzic tylko w Kaczolandze tak jest

monk
2017-02-08 14:22:27

Cały powiat się śmieje, kto w zimę i skuta lodem droga , robi odbór? ,15 osób samych przyboczynach, ludzie co wy robicie,NORMALNIE juz widać strach woczach PSL bo wydają pieniądze na prawo i lewo poczekajcie sprawdzą was niedługo.

Mieszkaniec
2017-02-08 06:15:46

Środek zimy a oni drogę oddają. Tylko takie szopki w tym zafajdanym katolickim grajdole. Ile wziął ten w kiecce za rozpuszczenie lodu?.Mówią, że 3 tys. A kiedy ją budowano?. Jeżdżę w tej okolicy i od lata ubiegłego roku nic na tych drogach nie robiono. To może taki sam przekręt jak ze szkołą w Sawicach. A gdzie poseł?.

popo
2017-02-06 13:44:40
Strona 1/1


Dane kontaktowe