6
2020
2011-05-03

Repki świętowały dość nowocześnie


Trzeciomajowe uroczystości odbywały się pod honorowym patronatem ministra rolnictwa Marka Sawickiego i pod patronatem medialnym Wieści Sokołowskich. Były występy artystyczne i sportowa rywalizacja.

W spotkaniu, które odbywało się na placu przy Urzędzie Gminy Repki uczestniczył także starosta Leszek Iwaniuk i przedstawiciele władz gminy, na czele z wójt Krystyną Mikołajczuk-Bohowicz. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli gminnych instytucji i – choć pogoda nie zachęcała - dużą grupę mieszkańców, zwłaszcza młodzieży. Gości powitała dyrektor GOK Ewa Czarkowska. Pani wójt złożyła wszystkim życzenia i gratulacje z okazji narodowego święta.
- Staramy się w nowoczesny sposób rozumieć nasz patriotyzm. Dla dzieci to przede wszystkim nauka, dla starszych – praca. To najlepszy wyraz tego, co każdy z nas dla Ojczyzny – Polski zrobić może – mówiła pani wójt do zebranych.
Gromkie brawa za swój plenerowy występ otrzymali młodzi artyści. Zespół „Skrzeszewiacy” w barwnych historycznych strojach zatańczył poloneza i mazura, a uczniowie z Zespołu Szkół w Repkach zaprezentowali fragmenty historycznych tekstów, wiersze i pieśni.
Po części oficjalnej rozegrano biegi. Wśród uczniów klas I-II szkoły podstawowej wśród dziewcząt kolejne miejsca na podium zajęły: Patrycja Czapska, Weronika Czapska i Amelia Roszuk, wśród chłopców zaś – Oskar Sawicki, Aleksander Mazurczak oraz Jakub Kaczor.
W kategorii klasy IV-VI podstawówek triumfowały: Magdalena Szkop, Izabela Głogowska i Olga Tomczuk a wśród chłopców – Mateusz Kupa, Jakub Zieliński i Sebastian Nowakowski.
Wśród chłopców w wieku 17-20 lat złoto wywalczył Krzysztof Ignaciuk, srebro – Tomasz Ignaciuk a brąz – Piotr Żmuda. Panie nie startowały. W najstarszej grupie, powyżej 20 lat wśród kobiet nagrodzono Iwonę Floryszczyk, wśród mężczyzn: Grzegorz Soska i Jacek Ładziak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez ministra Sawickiego a najlepsi – medale. A dla wszystkich przygotowano napoje i kiełbaski z grilla.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ« wróć | komentarze [13]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

mafia i komuchy,kradnijcie dalej.Piekła nie ma!

rozwiązły
2011-05-16 00:03:10

Wierzę w to, że w końcu ludzie zrozumieją co się dzieje wokół rządzących z PSLu i innych cwaniaczków!

:)
2011-05-09 17:27:47

Na jednym ze zdjęć widzimy, jak władza siedzi i świętuje, a dla ludu zabrakło miejsc siedzących, choć trzy krzesła nie są zajęte. Pani wójt bardziej dba o swoją torebkę własną wygodę i wygodę urzędników niż o mieszkańców.

Obserwator 2
2011-05-07 07:53:12

"Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało od dyrektora warszawskiego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. J. Bogdanowicza przekazania dokumentacji części przetargów - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o zamówienia z lat 2005-2007, kiedy wicedyrektorem placówki była żona obecnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL). Funkcjonariuszy CBA zaniepokoiło, że z prawie 30 przetargów dotyczących robót remontowo-budowlanych siedem - opiewających w sumie na kilka milionów złotych - wygrała firma budowlana Velder. Co łączy Wiesławę Sawicką z firmą Velder? Żona ministra rolnictwa jest udziałowcem i wiceprezesem spółki Sawimed, której siedziba - jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego - mieści się pod warszawskim adresem ul. Zawodzie 20. Ten sam adres widnieje również w dokumentach firmy Velder. Obie spółki mają nawet ten sam numer telefonu. Udziałowcami Sawimedu oprócz Sawickiej są Janusz Grządko i Grażyna Rondzio. Oboje zasiadają w zarządzie firmy Velder. Na rozmowę z "Rzeczpospolitą" nie zdecydowała się sama Wiesława Sawicka. Minister Marek Sawicki sprawę komentuje krótko: "Żona nie ma sobie nic do zarzucenia. Dobrze, że sprawę badają, bo nie będzie później żadnych niedomówień".(źródło info. z 11.02.2011r. www.wiadomości.dziennik.pl) Co ma sobie do zarzucenia w tej sprawie żona aktualnego ministra rolnictwa, to mnie obywatela tego kraju nie interesuje. Miejmy nadzieję, że CBA zbada tę sprawę do końca, a sprawa jest bardzo rozwojowa i sięga z W-wy aż do Sawic zahaczając o gabinety wielu ważnych urzędników.

Mieszkaniec powiatu do alf
2011-05-05 19:56:23

Stado krętaczy obrotowych z psl.Kto na nich głosuje?.

c44
2011-05-05 18:26:49

A co ze szkołą w Sawicach.Śledztwo padło?

alf
2011-05-05 17:59:12

święte słowa poprzednika PSl słynie z załatwiania swoim a niszczenia przeciwników,ciekawe czy byli tak odważni kiedy dla prawdy trzeba było coś poświęcić, A naiwni jak zawsze pokrzywdzeni

czytelnik
2011-05-05 16:03:50

Komentarze wcale nie są śmieszne ani żałosne. Odzwierciedlają, to co dzieje się w naszym kraju, a dzieje się źle. Nie każdemu jest do śmiechu nawet w to majowe święto, a doskonale uwidacznia to duża fotografia nr.3. Ja jestem dumny nie ze święta, a z tego co stało się 3 maja 1791r.,choć może mniej dumny jestem z tego co stało się później, a wówczas Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. W komentarzach nie chodzi o zawiść, czy zazdrość, a o niesprawiedliwość społeczną, która w naszym kraju pogłębia się z dnia na dzień. O codzienności nie można zapomnieć, gdy nie stać człowieka na wykupienie wszystkich leków, rehabilitację (m.in. w ośrodku "Sawimed"), a w lodówce pusto pomimo, że zakupy zrobione. W komentarzach chodzi o to, by decydenci pamiętali o tych o których kazał pamiętać nasz Papież Jan Paweł II i o to, by w swojej działalności społecznej nie kierowali się jedynie chęcią zysku, a dobrem wspólnym i miłością do bliźniego niekoniecznie bliskiego sobie i powiązanego wspólnymi interesami. I to jest nowoczesny model patriotyzmu !

Mieszkaniec powiatu do Marco Polo
2011-05-05 12:03:52

Do poprzedników. Te komentarze nie są śmieszne, są żałosne i zmuszają do refleksji nad naszym Narodem. Ile w nas zawiści, zazdrości. Nawet w Święto Narodowe, z którego powinniśmy być dumni i umieć świętować radośnie nie potrafimy się zjednoczyć i poczuć jednością. Przykre to. Majowe święto, zazwyczaj łaczy się z ładną pogodą i jest znakomitą okazją, żeby zapomnieć o codzienności i świętować.

MarkoPolo
2011-05-05 08:48:01

Śmieszne te komentarze. Rozumiem, że komuś przykro, że mało zarabia i powinien więcej. Ale trzeba być bardzo mało dojrzałym żeby zazdrościć komuś zarobków.

a.
2011-05-04 22:48:36

Już się niedobrze robi od tych "przedstawień" organizowanych przez wójtową z Repek i jej psl-owskich kolesiów. Kobieto, czy ty nigdy sie juz nie nachapiesz??? Na oczach tych biednych ludzi nabijacie sobie kiesy i ty jeszcze mówisz o patryiotyzmie......szkoda słów....

Z Repek
2011-05-04 21:37:05

więc dalej głosujcie na PSL "a mury rosną rosną rosną..."

mieszkaniec gminy
2011-05-04 20:12:24

"Staramy się w nowoczesny sposób rozumieć nasz patriotyzm. Dla dzieci to przede wszystkim nauka, dla starszych – praca. To najlepszy wyraz tego, co każdy z nas dla Ojczyzny – Polski zrobić może – mówiła pani wójt do zebranych ". Gdzie się mają dzieci uczyć w tej naszej nowoczesnej Polsce, jak się w ramach nowoczesnego patriotyzmu szkoły zamyka i przerabia na ośrodki leczniczo-rehabilitacyjne. Praca z rocznym dochodem w wysokości 137,842,24 pln. (ostatnia informacja o dochodach wójta gminy Repki za 2008r. zamieszczona w BIP UG Repki) w nowoczesnej Polsce też nie dla każdego. Co z tej wolności, jak jedni nie mają co do gara włożyć, a drudzy opływają w luksusy. Tym co walczyli o wolność kiszki dziś marsza grają. Gdzie ta Polska prawa i sprawiedliwa ?!

Mieszkaniec powiatu
2011-05-04 09:29:11
Strona 1/1


Dane kontaktowe