11
2020
2019-09-20

Remont drogi do Niecieczy jeszcze w tym roku!


Po wielu unieważnionych przetargach udało się w końcu wyłonić wykonawcę przebudowy drogi między Sokołowem Podlaskim, a Niecieczą. Jak się okazuje, część robót ma być wykonana do 10 grudnia bieżącego roku.

Droga powiatowa nr 3921W na odcinku Sokołów Podlaski – Nieciecz Włościańska to jedna z dróg o najgorszym stanie technicznym w całym powiecie sokołowskim. Wielu kierowców i rowerzystów narzeka na jej powierzchnię od wielu lat, jednak jak dotąd drogi nie wyremontowano.

Nadzieja pojawiła się dwa lata temu, kiedy to 3 listopada 2017 r. władze powiatu podpisały z Urzędem Marszałkowskim umowę na RIT w kwocie 48 mln zł. W ramach projektu miało powstać centrum przesiadkowe w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową powiązanego z nim układu komunikacyjnego. Jedną z planowanych w ramach projektu inwestycji miała być właśnie przebudowa drogi wiodącej z Sokołowa do Niecieczy.

Przetarg ogłaszano kilkukrotnie, lecz chętnych do wykonania inwestycji w czasie i kwocie zaproponowanych przez Powiat – nie było. Ogłoszono go ponownie 19 czerwca 2019 r. Tym razem prace podzielono na dwa etapy. I etap to rozbiórka starego asfaltu i wylanie nowego, przebudowa mostów i przepustów oraz wykonanie poboczy. II etap to budowa ścieżki rowerowej, chodnika, zjazdów, zatok parkingowych i oznakowanie drogi. Zakończenie I etapu prac zaplanowano na 10 grudnia 2019 r., a II etapu – na 31 sierpnia 2020 r. Jak się okazało, znaleźli się wykonawcy, którzy przystali na taką propozycję.

Do przetargu przystąpiło czterech oferentów. Proponowane przez nich kwoty wahały się od 8.241.617 zł do 14.818.773 zł. Powiat na ten cel przeznaczył początkowo 5.823.209 zł, lecz po konsultacjach zdecydował się dołożyć do najkorzystniejszej oferty. Przetarg wygrała firma WIKRUSZ PW. Adam Witkowski.

W dniu 17 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim Starosta Elżbieta Sadowska i Wicestarosta Ryszard Domański podpisali umowę z wykonawcą. Miejmy nadzieję, że przebudowa drogi przebiegnie sprawnie i zgodnie z planem.
KDC 
Fot. Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe