25
2019
2014-06-20

Remiza na sprzedaż?


- Budowaliśmy remizę dniami i nocami, a teraz wójt chce ją sprzedać. To jest kradzież! Nie możemy do tego dopuścić - mówią mieszkańcy wsi Lubiesza w gminie Ceranów.

Blisko 20 lat temu we wsi Lubiesza zaczęto budować remizę. Mieszkańcy sami się do tego zabrali. W budowę obiektu bardzo się zaangażowali. Pracowali przy tej budowie praktycznie bez przerwy. Budynek miał służyć magazynowaniu sprzętu przeciwpożarowego oraz być miejscem spotkań społeczności wiejskiej [...]

TO JEST KRADZIEŻ!
Wybudowany kilkanaście lat temu budynek, władze gminy Ceranów postanowiły sprzedać. Wójt Krzysztof Młyński twierdzi, że wszystko zostało sporządzone zgodnie z prawem. Otóż decyzja o sprzedaży nieruchomości poddana została pod głosowanie radnych. A radni większością głosów uchwałę podjęli.

Mieszkańcy Lubieszy nie popierają tego pomysłu.
- Na budowę remizy więcej pieniędzy przekazała wieś niż gmina. My sami ofiarowaliśmy piach, żwir, drewno, okna oraz wiele innych materiałów [...] - mówi Andrzej Grzeszczuk, mieszkaniec Lubieszy. - Napracowaliśmy się przy tej budowie. Plac całe życie był wiejski, nikt nie przekazał go gminie. Remiza stoi 20 lat, a dopiero teraz wójt zaczął coś kombinować - dodaje.

Mieszkańców wsi najbardziej boli to, że wójt chce zabrać ich ciężką, wielomiesięczną pracę  i wystawić to na sprzedaż.
- Remiza jest wiejska, czynem społecznym ją wybudowaliśmy. Ludzie pracowali przy tej budowie dniami i nocami. A teraz przyszedł wójt i ot tak chce sprzedać budynek, czyli naszą ciężką pracę, nasze wysiłki i trudy. Jeśli to zrobi, wójtem na drugą kadencję z pewnością nie zostanie. Nasza wieś nie zagłosuje - mówi Zdzisław Jakubik, który pamięta początki budowy świetlicy.

NAWET NIE ODPOWIEDZIAŁ
5 marca br. mieszkańcy złożyli w Urzędzie Gminy pismo do szefa samorządu, Krzysztofa Młyńskiego. Pod pismem podpisało się 34 mieszkańców wsi [...]
Od złożenia pisma minęło 3,5 miesiąca. Mieszkańcy w dalszym ciągu nie doczekali się odpowiedzi od szefa samorządu. Dlaczego? Z tym pytaniem udaliśmy się do wójta Krzysztofa Młyńskiego.

- Jestem wójtem od 2010 roku. Zleciłem tę sprawę pracownikowi urzędu, który pracuje dłużej ode mnie - po to, aby odpowiedział zgodnie z prawdą i dokumentami. Dopiero się dowiedziałem, że odpowiedź nie została udzielona. Urzędnik nie dopilnował tej sprawy - odpowiada Krzysztof Młyński, po czym dodaje, że bardzo dziwią go protesty mieszkańców.

- Od dwóch lat ogłaszany był przetarg i nikt nie protestował. Dopiero teraz znaleźli się oponenci. Nie rozumiem ich postępowania. Mieszkańcy mają buntownika, zaczęła się kampania wyborcza - tłumaczy wójt.

Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK


- Nie pozwolimy, aby wójt sprzedał naszą remizę - mówią stanowczo mieszkańcy Lubieszy.


- Oczywiście zamknięte! Nawet nie możemy wejść do środka - żali się Andrzej Grzeszczuk.


« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

to zdecydujcie się Wójt dyscyplinuje źle nie dyscyplinuje też źle

fredi
2014-07-11 12:30:45

Ha ha ha jestem wójtem 4 lata i nie wiem, że pracownik nie odpowiedział na pismo przez 3 i pół miesiąca w tak ważnej sprawie To co pan tam robi panie wójcie. Czy pan nie wie, że za błędy pracowników odpowiada przełożony? Jeżeli pan wie, to proszę się poddać do dymisji za brak właściwej organizacji pracy i nadzoru w kierowanym zakładzie pracy, a jeżeli pan nie wie to też proszę się poddać do dymisji za brak kompetencji i umiejętności w kierowaniu i zarządzaniu zakładem pracy. Mam nadzieję, że mój komentarz przeczytają pana przełożeni.

Ważka
2014-06-25 20:12:27

To podziękujcie jeszcze tym mądrym radnym, którzy popierają (...) Krzysztofa M. - już niedługo tak będzie się o nim mówiło.

picza
2014-06-23 20:13:58

Podobno o lekarza też nie dbał. Młodzi wójtowie z naszego powiatu nie szanują ludzi.

ola
2014-06-23 10:50:48

Proszę nie obrażać Pana wójta, wójt w garniturze chodzi. Taczkę atłasem wyścielić i dopiero wy....

Do "mieszkaniec ceranowa"
2014-06-21 17:17:49

Co do wyborów to przypominam że jedynym okręgiem wyborczym w którym przegrał obecny wójt były Rytele więc można by powiedzieć że mieszkańcy nie dali się omamić jak w innych miejscowościach wykwintną kampanią...

mieszkaniec rytel
2014-06-21 09:01:09

Pan Wójt się w końcu doigrał. Bo tak jak traktuje mieszkańców Gminy i pracowników Urzędu to woła o pomste do nieba. Więc postarajmy sie wszyscy aby listopad był ostatnim miesiącem jego urzędowania!!!

uwielbiam wójta
2014-06-20 22:44:16

Mieszkańcy Rytel umiecie liczyć to liczcie na siebie....

wyborca
2014-06-20 20:58:52

taczkę wyścielić g.... i wywieźć takiego wójta!!!! zrobić z nim tak jak on to robi z ludźmi!!! czyli za grosz szacunku wobec innych

mieszkaniec ceranowa
2014-06-20 20:14:42

Rytele reprezentuje dwóch radnych więc liczymy że pieniądze za szkołę nie przepadną a wręcz przeciwnie zostanie za nie zakupiony wóz strażacki ponieważ obecny jest już w takim stanie że strażacy boją się nim jeździć!

strażak
2014-06-20 15:58:45

Brawo mieszkańcy Lubieszy nie pozwólcie sprzedać przede wszystkim temu wójtowi bo nie będziecie mieli ani Strażnicy ani pieniędzy dla wsi ani dla gminy. Wójt jest rozrzutny i potrafi kombinować choć jest krótko na stanowisku wójta .Zwracam się też do mieszkańców Rytel Olechnych aby postąpili tak samo ja mieszkańcy wsi Lubiesza . Macie przykład z sosnami ściętymi z których tylko częściowo drewno zostało zagospodarowane w gminie reszte niestety sprzedane i kasa do kieszeni wiadomo kogo to jest kradzież w biały dzień.

mieszkaniec gminy
2014-06-20 13:18:18

Ciekawy jestem co wójt kupi do Rytel jak sprzeda szkołę u nas też mieszkańcy budowali sami są nawet dokumenty dotyczące budowy kto co dał i ile pracował. Brawo dla mieszkańców Lubieszy w listopadzie się rozliczy pana wójta!

rytelak
2014-06-20 10:30:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe