17
2020
2019-01-17

Rekordowa kwota na 27 Finale WOŚP!


W niedzielę 13 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były koncerty, zmagania sportowe, liczne atrakcje i konkursy. Nie zabrakło tradycyjnych już licytacji, podczas których można było nabyć bony podarunkowe, gadżety i przedmioty kolekcjonerskie. Limitowane Złote Serduszko WOŚP zostało wylicytowane za kwotę 20.000 zł, a wstępna kwota zebrana w całym powiecie to 133.000 zł!

W tym roku Finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste - Gramy dla dzieci małych i bez focha" - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Ponad 400 wolontariuszy ruszyło z charakterystycznymi kartonowymi puszkami na ulice miast i wsi naszego powiatu. Wraz z Sokołowem Podlaskim grały: Nieciecz, Skibniew, Kosów Lacki, Repki, Nowa Wieś, Ceranów, Bielany i Jabłonna Lacka. Liczeniem zebranych datków tradycyjnie zajęli się pracownicy Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim na czele z dyrektorem Karolem Muchą.

Impreza rozpoczęła się o godz. 12:30 biegiem "Policz się z cukrzycą". Na mecie stanęli dorośli, młodzież i dzieci, łącznie 70 zawodników. Chociaż pogoda nie dopisała, wszystkich rozgrzewała radość w sercu i chęć biegu w szczytnym celu. Choć tego dnia nie wynik był najważniejszy, na końcowych metrach walka była zacięta. W kategorii do lat 12 - I miejsce zajął Mateusz Mularzuk, II – Julia Toczyska, III – Julia Żółkowska, IV – Sandra Kiełczykowska, a V – Mateusz Chruścicki. W kategorii powyżej 12 lat najlepszy okazał się Piotr Domański, II miejsce zajął Jakub Woźniak, III – Mateusz Czarkowski, IV – Bartosz Wyszomirski, a V – Kamil Oleszczuk i Mateusz Jaszczuk. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a piątka najszybszych zawodników - upominki od sponsorów głównych SOKOŁÓW S.A. i OSM Kosów Lacki. 

Przy ZS nr 1 stanął krwiobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Niezwykłym darem, jakim jest nasza własna krew, podzieliło się 57 osób, a wszystkich chętnych było 75. W sumie tego dnia oddano 26 litrów krwi.

Od godz. 13:00 w Hali Sportowej rozbrzmiały dźwięki pierwszych kapel i zespołów. Na scenie wystąpili: Kapela Wuja Krzycha, SZARA BAND, PROWOKACJA, CARO - uczennica Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach, Orkiestra Dęta OSP Sokołów Podlaski oraz grupa FREESTYLE. Gwiazdą wieczoru, która ściągnęła pod scenę prawdziwe tłumy, był zespół BOWER BOY. Podczas Finału nie zabrakło prezentacji naszych grup tanecznych: Jocker Dance Center, (prowadzeni przez Kamila Brewczuka) oraz Hip-Hop Dance Family z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Swoją wiedzą o WOŚP i pierwszej pomocy popisali się najmłodsi. Sokołowskie przedszkolaki wzięły udział w quizie zorganizowanym specjalnie dla nich. Warto podkreślić, że wszystkie odpowiedzi udzielone przez przedszkolaków były prawidłowe. Wychowawcom i rodzicom należą się zasłużone gratulacje!

Podczas zorganizowanych licytacji wszyscy mogli nabyć podarunki, bony i gadżety przekazane zarówno przez WOŚP, jak i lokalnych przedsiębiorców i sponsorów. Emocje podczas licytacji sięgały zenitu, lecz to, co wydarzyło się na koniec, uszczęśliwiło wszystkich. Limitowane Złote Serduszko WOŚP "poszło" za 20.000 zł. Wylicytował je Prezes Zarządu SOKOŁÓW S.A. Bogusław Miszczuk.

O godzinie 19:30 wszyscy mogli spróbować wspaniałych finałowych tortów przygotowanych przez PSS SPOŁEM i cukiernię "Wypieczona Babeczka", a zaraz potem tradycyjnie na sokołowskim niebie mogliśmy podziwiać "światełko do nieba".

Przez cały dzień można było podziwiać sprzęt zakupiony przez WOŚP dla sokołowskiego szpitala, skorzystać z dmuchanego placu zabaw, zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS POLSKA oraz spróbować pyszności m.in. od SOKOŁÓW S.A., OSM Kosów Lacki, Koła Gospodyń Wiejskich z Grochowa, wypieków z cukierni "Wypieczona Babeczka" a także pysznego bigosu przygotowanego przez strażaków z OSP Skrzeszew.

Sokołowski finał uświetniła parada zabytkowych pojazdów "Sokołowskie Klasyki". W sklepiku WOŚP można było wziąć udział w loterii z nagrodami, a w holu głównym - zapoznać się z ofertą sponsorów imprezy i zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotolustrze.

Podczas Finału odbyła się konferencja prasowa Powiatowego Sztabu WOŚP, w której udział wzięli członkowie sztabu z jego szefem Mieczysławem Bogajem na czele, Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego Ryszard Domański, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, Dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Zbigniew Deja, gospodarz imprezy - dyrektor ZS nr 1 Małgorzata Baranowska, strażacy ochotnicy, harcerki z 22DH z Jabłonny Lackiej, wolontariusze i ratownicy medyczni oraz media.

Gdy patrzymy na wolontariuszy, uczniów naszych szkół i harcerzy, którzy stoją z puszkami na terenie całego powiatu, to widać w tym wielkie poświęcenie. Oni nie zważają na pogodę, na śnieg, deszcz czy mróz. Robią to z potrzeby serca. To piękne dzieło, a każdą tak wyjątkową inicjatywę trzeba wspierać. Serdecznie dziękujemy za to, co robicie – mówił Przewodniczący Jacek Odziemczyk.

Każdy najmniejszy grosz wrzucony na puszek WOŚP jest bardzo potrzebny. My, osoby pracujące w szpitalu, wiemy o tym najlepiej. Przez ostatnie lata SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim otrzymał od Fundacji sprzęt o wartości przekraczającej milion złotych. Ten sprzęt jest wykorzystywany każdego dnia. Gdyby nie osoby, które wrzucają pieniądze do puszek, gdyby nie wolontariusze, sztab i organizatorzy, nie mielibyśmy tego sprzętu. Dziś, jako dyrektor sokołowskiego szpitala, chylę przed Wami czoła – dodał dyrektor Zbigniew Deja.

W skład tegorocznego sztabu weszli: Mieczysław Bogaj, Paweł i Katarzyna Hilaruk, Katarzyna Kruszewska, Maria Miłkowska, Anna Kożuchowska-Kurylak, Ryszard Niewiadomski, Mirek Wycech, Konrad Kosel, Kamil i Emilia Róźańscy, Sylwia i Daniel Skonieczni, Joanna Rosłan, Klaudia Wantusiak, Jarek Sciechowski, Magdalena Miłkowska, Michał Wierzbicki, Krzysztof Sapieja. Imprezę od początku do końca prowadził konferansjer Sylwester Kozłowski.

Powiatowy Sztab w Sokołowie Podlaskim i Powiecie serdecznie dziękuje strażakom ochotnikom za pomoc. Od wielu lat w organizację sokołowskiego Finału WOŚP włącza się OSP Cukrownia, która jest na miejscu nie tylko w dniu finału, ale też wcześniej pomagając przy sprawach logistycznych. Sztab dziękuje również strażakom ochotnikom z OSP: Skrzeszew, Szkopy, Jabłonna Lacka, Sabnie, Kupientyn, Repki, Bielany, Nowa Wieś, Sterdyń oraz jednostkom OSP biorącym udział w akcji krwiodawstwa: OSP Kosów Lacki, Kożuchów, Liszki, Nowa Wieś, Sabnie, Trebień oraz druhom z innych jednostek OSP.

Informację o kwocie zebranej w naszym powiecie podczas 27 Finału WOŚP poznamy niebawem, po podliczeniu wszystkich datków z puszek i kwot wpłynących z aukcji internetowych. Już dziś wiemy, że będzie to suma przekraczająca 133.000 zł!


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/227,24-final-wosp.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe