29
2022
2021-10-05

Regały na znicze do ponownego użytku


Przed nami 1 i 2 listopada, czyli Wszystkich Świętych i Zaduszki. Niedługo większość z nas uda się na groby swoich bliskich, aby uporządkować je przed zbliżającymi się świętami.

Od wielu lat to właśnie końcówka roku jest okresem, w którym kontenery cmentarne zapełniają się najszybciej. Najpierw podczas sprzątania wyrzucamy do nich stare wiązanki i znicze, a po świętach ląduje w nich nadmiar ozdób, które na pomnikach zostawiła rodzina i znajomi. Niestety, rozwiązanie to jest nieekonomiczne i nieekologiczne, a do śmietnika trafiają znicze, które śmiało mogłyby jeszcze przed długi czas spełniać swoją funkcję.

Na szczęście, w ostatnich latach pojawił się nowy trend, który z roku na rok powielają kolejne gminy. Mowa o regałach, na których można zostawić znicze do ponownego wykorzystania. Rozwiązanie to pochwala znaczna większość społeczeństwa. Oczywiście Ci, którzy nie mają na to ochoty, nie muszą z niego korzystać. Niemniej jednak jest wiele osób, które uważają, że rozwiązanie to jest bardzo mądre i pochwalają taki pomysł. Nic dziwnego, aktualnie w każdym sklepie możemy znaleźć znicze o innym kształcie, kolorze i wzorze, a ich cena również potrafi zaskoczyć, szczególnie przed listopadem, kiedy drastycznie wzrasta. Osoby zainteresowane mogą skorzystać ze zniczy odłożonych na półkę
i nie jest to tylko oszczędność finansowa. W taki sposób dbamy przede wszystkim o środowisko. Znicze, które bardzo często nadają się do użytku nie lądują w śmietniku, przez co nie trzeba ich utylizować.

Co prawda w naszym powiecie jeszcze nikt nie wprowadził takiego rozwiązania, niemniej jednak mamy nadzieję, że już niedługo również na naszych cmentarzach pojawią się regały na znicze do ponownego wykorzystania.

K. W.
fot. samorzad.pap.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe