2
2020
2015-05-16

Rap pedagogia, czyli Dobromir „Mak” Makowski w PG nr 2


Gościem tegorocznego Szkolnego Dnia Profilaktyki, zorganizowanego 28 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 2 pod hasłem: „Czy wiesz, dokąd zmierzasz?” był Dobromir Makowski, znany raper, założyciel fundacji „Młodzież dla młodych”, animator projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Gość wystąpił z autorskim koncertem profilaktycznym „Rap pedagogia” opartym na muzyce hip-hop i inspirowanym osobistymi doświadczeniami.

Dobromir Makowski spotyka się z młodzieżą w całej Polsce, wszędzie dając świadectwo przemiany swojego życia. Spotkania te wzbudzają duże zainteresowanie i poruszenie wśród młodych ludzi. Podobnie w PG nr 2 koncert wywołał duże emocje. Makowski, odwołując się do bolesnych przeżyć osobistych, ukazywał, do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki i alkohol, przestrzegał młodzież przed bezwolnym uleganiem wpływom środków masowego przekazu. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Mocno podkreślał, że każdy człowiek ma wartość, ważne jest, aby ją odkryć i nie pozwolić innym jej zniszczyć. Akcentował ogromne znaczenie rodziny w kształtowaniu tożsamości. 
Raper zachęcał młodzież, szczególnie dziewczęta, aby odważyły się stawiać granice w relacjach koleżeńskich i szanowały swoją kobiecą godność.
 
Podczas koncertu gość nawiązywał kontakt, zadawał pytania, angażował uczniów do odgrywania scenek i formułowania wniosków. 
Koncert „Rap pedagogia” został pozytywnie oceniony przez młodzież szkolną. W tym dniu uczniowie wszystkich klas wzięli również udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Wybieram to, co dobre i wartościowe.”
 
Organizatorzy Szkolnego Dnia Profilaktyki – dyrektor szkoły Jerzy Ostromecki, pedagog Joanna Turos, psycholog Marta Lenart dziękują burmistrzowi miasta panu Bogusławowi Karakuli za przyznanie dotacji finansowej na koncert profilaktyczny oraz nagrody dla uczniów za udział w konkursie plastycznym.
 
„Cieszymy się, że młodzież miała możliwość uczestniczenia w tak niecodziennym, ważnym spotkaniu z człowiekiem, który ma odwagę głosić niepopularne prawdy życiowe. Mamy nadzieję, że to spotkanie wzbudzi refleksję młodzieży nad własnym życiem i zaowocuje wyborem właściwej drogi. Koncert „Rap pedagogia” w wykonaniu Dobromira Makowskiego polecamy innym szkołom 
i uczniom” – powiedziała pedagog J. Turos.
 
opr. jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe