2
2020
2016-07-17

Rajd rowerowy i wypożyczalnia rowerów


Gmina Bielany uruchomiła wypożyczalnię rowerów. Wypożyczając jednoślad otrzymasz mapę z wyznaczonymi trasami rowerowymi, uwzględniającą najciekawsze miejsca znajdujące się w gminie. 


Gmina organizuje też wycieczki rowerowe i rajdy. Trasa ostatniego biegła przez Bielany, Patrykozy, Ruciany, Kowiesy i Wańtuchy. 
 
- Celem rajdu było zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu w atmosferze pikniku. Uczestnicy biorący udział w rajdzie mogli bliżej poznać lokalną przyrodę, ciekawe miejsca oraz zabytki znajdujące się w naszej gminie - relacjonuje organizatorzy. - Pierwszym nieplanowanym punktem podróży  była wizyta w pięknej ptaszarni  i robiącym wrażenie ogrodzie pana Józefa Żochowskiego. Następnie udaliśmy się do pałacu w Patrykozach, którego nie będziemy opisywać, jego trzeba zobaczyć! Kolejny przystanek był w Kowiesach. Odpoczynek nad stawem pozwolił zregenerować siły. Zwieńczeniem rajdu było ognisko w lesie w Wańtuchach. Znajdujące się tam wiaty oraz piękno otoczenia to niepowtarzalny klimat miejsca zagospodarowanego turystycznie  - kontynuują organizatorzy rajdu. 

Ponad 20 kilometrowa trasa i wolne tempo jazdy to czysta frajda dla amatorów jazdy na rowerze, całą trasę przemierzyły nawet kilkuletnie dzieci.
 
Chcesz wypożyczyć rower? Zadzwoń: 25 787 80 13 wew. 25.

fot. UG Bielany
 
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Rajd fajna sprawa, ale po co ta wypożyczalnia. Wszyscy mają swoje rowery, a turystów u nas nie ma.

Bieliński
2016-07-19 14:15:36

Jeszcze tylko droga na Kożuchów bo zęby można stracić.

demilia
2016-07-18 23:52:17
Strona 1/1


Dane kontaktowe