17
2020
2017-08-23

Rajd rowerowy


W środę 9 sierpnia blisko 40-osobową, mocno zróżnicowaną wiekowo, drużyną wyruszyliśmy na rajd rowerowy. Sygnał rozpoczęcia dał burmistrz Jan Słomiak, dopóki jechaliśmy szosą asekurował nas dh Maciej Stański z kosowskiej OSP, zapleczem logistycznym zajmował się nieoceniony Tomasz Słomiak.
Nasza trasa zaczynała się przed MGOK, skąd ruszyliśmy w stronę Toś. Tam czekał na nas Janusz Kur z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, który pełnił rolę naszego przewodnika i moderatora trasy. Podczas rowerowej wędrówki poznawaliśmy frapujące cechy i tajniki nadbużańskiej przyrody, jej florę i faunę. Odwiedziliśmy także istniejącą od 2000 roku wieżę obserwacyjną Nadleśnictwa Sokołów, która swoim zasięgiem monitoruje lasy północnej części nadleśnictwa. Współpracuje ona z punktami obserwacyjnymi nadleśnictw Łochów, Ostrów i Rudka. O tej interesującej pracy opowiadała nam Wiesława Kur.
Pierwszy etap rajdu zakończyliśmy w punkcie relaksacyjnym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Garnku. Po blisko godzinnym odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą trasę, w stronę Jakubik, skąd udaliśmy się już do Kosowa. Niezbyt długa trasa – ok. 20 km, okazała się jednak dla wielu nie lada wyzwaniem. Ostre zróżnicowanie terenu – wzniesienia, duże partie piaszczyste, ściółka – było znaczącym utrudnieniem. Toteż nasza wyprawa nie była przejażdżką a prawdziwym rajdem ocierającym się – mówiąc nieco z przymrużeniem oka – o survival. Wszyscy jednak dotrwali do końca, choć przygód nie brakowało. Następny dzień rozpoczęliśmy od nabiegających pytań: „kiedy następny raz”... Już to planujemy, więc poinformujemy niebawem. « wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe