17
2020
2018-10-24

„Radośnie dla Niepodległej” - koncert w Caritas


W dniu 11 października 2018 roku gościliśmy miłośników przedwojennych melodii w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim na koncercie pt. „Radośnie dla Niepodległej” w wykonaniu „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej”. Tym sentymentalnym, a zarazem urokliwym koncertem kontynuujemy jubileusz 25-lecia działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Wprowadzeniem do wyjątkowego wieczoru była Msza Święta w Kaplicy Domu Miłosierdzia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Antoniego Dydycza, który zaszczycił nas swoją obecnością, a także kazaniem poświęconym dziejom i istnieniu Caritas oraz o potrzebie dzielenia się miłością z bliźnimi - miłością i jej wieloma szeroko rozumianymi aspektami w współczesnych czasach.

W dalszej części uroczystości usłyszeliśmy wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. – Tym wyjątkowym repertuarem młodzi artyści z „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej” zachwycili nas tego październikowego wieczoru, prezentując w całej okazałości to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych. Urok ponadczasowej melodii oraz styl tamtych lat połączony z wrażliwością artystów udzielił się słuchaczom. Zachwytów i owacji na stojąco nie zabrakło, publiczność rozsmakowana w prezentowanej przedwojennej muzyce aktywnie włączyła się w śpiew, „porwana” między innymi takimi utworami jak: „Już taki jestem zimny drań” z repertuaru Eugeniusza Bodo; „Nikodem” oraz wieloma innymi wyśmienitymi utworami
z płyty pt. „Umówmy się na dziś”.

Dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasz Gołębiewski tym oto pięknym koncertem pragnie dołożyć wszelkich starań, by w naszej diecezji rozkwitła kultura, by nie tylko działalność charytatywna była misją Caritas, ale także krzewienie ducha i popularyzacja działalności artystycznej warunkowała grunt do emanacji miłości chrześcijańskiej.

Ciąg dalszy koncertów w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim niebawem.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.drohiczyn.caritas.pl

Monika Szczepańczyk 
Fot. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe