17
2020
2019-07-09

Radosne świętowanie w parafii


W sobotę 29 czerwca 2019 r. w parafii Zembrów miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - ks. kan. Piotr Arbaszewski, proboszcz Parafii i dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej, świętował 25. rocznicę święceń kapłańskich. Tego dnia przypadała uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, a więc jubilat obchodził też imieniny.

Do Zembrowa przybyli liczni goście z ks. bp Tadeuszem Pikusem na czele. Był też obecny ks. dr Paweł Rytel- Andrianik, Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski i inni księża. Nie zabrakło rodziców, wielu parafian nie tylko z Zembrowa, ale też z Sadownego, Łochowa, Siemiatycz, gdzie wcześniej posługiwał jubilat. Byli obecni przedstawiciele różnych środowisk, w tym między innymi Wspólnoty Sychar, Duszpasterstwa Rodzin i Domowego Kościoła. Wszyscy wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył ks. Biskup, a okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Jarosław Błażejak. Podkreślił on zaangażowanie i wytężoną pracę ks. Piotra Arbaszewskiego w realizacji kapłańskiego powołania. „Jubileusz uświadamia nam, że życie to chwila” – podkreślił na zakończenie. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił chór parafialny. Po nabożeństwie był czas na składanie życzeń ks. Piotrowi oraz podziękowań ks. bp. Tadeuszowi Pikusowi.

W czasie uroczystości złoty medal Benemerenti Diecezji Drohiczyńskiej otrzymała Joanna Wilgodzka, wieloletnia diecezjalna doradczyni życia rodzinnego. Brązowym medalem Benemerenti odznaczony został Witold Grzyb, od ponad 40 lat organista w parafii Zembrów. Z kolei słuchacze kolejnej edycji Uniwersytetu Rodziny Diecezji Drohiczyńskiej otrzymali dyplomy jego ukończenia. Organizatorem URDD jest od wielu lat ks. Arbaszewski.

Dalsza część uroczystości przebiegała w ogrodach wokół Parafialnego Domu Kultury i plebanii. Wśród pięknej roślinności i przy prawdziwie letniej pogodzie był czas na długie świętowanie w radosnej atmosferze.
J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe