43
2019
2012-07-02

Radny Puścion zrezygnował z mandatu!


21 czerwca podczas burzliwych obrad Rady Powiatu radny Jarosław Puścion zrezygnował z mandatu radnego.

- W mojej ocenie Rada i Zarząd Powiatu Sokołowskiego utraciły realną  możliwość sprawowania władzy dla dobra Społeczeństwa Powiatu.- twierdzi radny

Pełne uzasadnienie tej niespodziewanej decyzji brzmiało następująco:

 


W mojej ocenie Rada i Zarząd Powiatu Sokołowskiego utraciły realną  możliwość sprawowania władzy dla dobra Społeczeństwa Powiatu.
Koalicja rządząca jest koalicją szczodrego brania pieniędzy z kasy Powiatu  przykłady: Zarząd Powiatu spotyka się jeden raz w tygodniu, obrady odbywają się 3-4  godziny. Zatrudniono etatowego członka zarządu – dla kamuflażu zlecono jemu  m.in. nadzór nad drogami. Jaki nadzór mają drogi powiatowe? Obecnie nadzór  jest pięciostopniowy tzn.: 1- nadzór pracowników wydziału, 2- kierownika wydziału, 3- etatowego pracownika zarządu, 4- starosty, 5 – Zarządu. Jak  wyglądają drogi – wszyscy wiemy. Uposażenie owego członka zarządu – radnego  to bagatela 6500 złotych miesięcznie. Zwiększa się liczbę Komisji Rady dla  zapewnienia posad koalicjantom – kolejny wypływ gotówki z kasy Powiatu.  Wynajem suto wynagradzanych doradców, kancelarii prawnych. Powoływanie  zarządów spółek i rad nadzorczych z osób mających „bardzo duże”  doświadczenie, ale odnoszę wrażenie partyjne kumoterstwo. Chowanie pod dywan spraw związanych na przykład z  - aktualizacją ksiąg wieczystych. Gdzie  są fundusze unijne dla Powiatu? Mieszkańcy Powiatu czekają na nie od 10 lat. Osoby, które nie znalazły ich w latach 2002-2010 otrzymały nową szansę na ich szukanie – należy się spodziewać z podobnym efektem. Lokomotywa PO PSL w  tej kwestii ma bardzo mocnego hamulcowego. Zadłużenie Powiatu osiągnęło  już w 2010 roku stan krytyczny i nadal pogłębia się.
Praca koalicji sprowadza się do wzajemnych przepychanek o stanowiska.  Gdzie jest dobro Społeczeństwa Powiatu? Na pewno daleko za dobrem  Radnych.
W moim imieniu zwracano się o organizowanie posiedzeń Organów  Powiatu poza godzinami pracy. Jaki efekt? – nie da się organizować posiedzeń w  innych terminach. Natomiast da się brać wynagrodzenie od pracodawcy za  nieświadczenie pracy w trakcie posiedzeń Komisji, Rady Powiatu. Dodatkowo  pobiera się dietę radnego będącą w swoim założeniu rekompensatą za  utracone wynagrodzenie. Nikt jednak nie utracił wynagrodzenia, a kasa jest z  dwóch źródełek. Jest to standard dla zatrudnionych na umowę o prace  Radnych w Radzie Powiatu Sokołowskiego.
Mając między innymi powyższe na uwadze doszedłem do wniosku, że  dalsza moja obecność w składzie Rady Powiatu jest formą akceptacji takiego  postępowania – na co od samego początku kadencji nie było mojej zgody i nie ma. Powyższe powody były między innymi przyczyną mojej rezygnacji ze  stanowiska Przewodniczącego Rady Powiatu.
Proszę o zrozumienie mojej decyzji przez mieszkańców Powiatu.  Ponieważ nie mam wpływu, mimo wielu prób, na prace Rady i realizację  swojego programu wyborczego zrzekam się mandatu radnego Rady Powiatu Sokołowskiego.
Dziękuję wszystkim za współpracę. Przepraszam mieszkańców Powiatu,  których mogłem zawieść. Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość. Mojemu następcy życzę udanej i owocnej pracy w samorządzie dla dobra nas wszystkich.

 

O tym, kto zajmie miejsce Jarosława Puścizna z pewnością poinformujemy na łamach naszego tygodnika.

 

JF

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czyli już się dokonało.Pa pa.

orlik
2012-07-07 16:49:56

Szanowny mieszkańcu,nie tak szybko.

ja
2012-07-06 17:37:35

Panu już dziękujemy.Nie tylko za jazdę po pijaku ale też za to,że dał się pan złapać, a także,że lokalna polityka pozbyła się małego politykiera.

mieszkaniec
2012-07-05 21:04:36
Strona 1/1


Dane kontaktowe