17
2020
2014-06-30

Radna kontra wójt


 - Czy wójt dał się skontrolować? - pytają radni z gminy Ceranów. - Unikał kontroli jak tylko mógł - odpowiada Ewa Częścik. Sam włodarz dodaje: - W tym momencie rzuca pani oszczerstwa.

Ewa Częścik, radna z gminy Ceranów, a zarazem przewodnicząca komisji rewizyjnej, pod koniec marca br. złożyła skargę na szefa samorządu Krzysztofa Młyńskiego. Skarga dotyczyła kontroli komisji rewizyjnej przeprowadzonej w dn. 28 stycznia. Zdaniem przewodniczącej, wójt nie przestrzega przepisów ustawy samorządowej.
 
BYŁ NA URLOPIE...
"Wójt gminy, jako kierownik jednostki, powiadomiony został (5 dni wcześniej) zgodnie z przepisami o zakresie i terminie kontroli. Podczas kontroli był nieobecny i nie przedstawił stosownych dokumentów. Nie wydał również polecenia służbowego ani nie wyznaczył pracownika odpowiedzialnego za przygotowanie pełnej dokumentacji do kontroli. Świadczy to o nienależytym wykonywaniu obowiązków, o nieprzestrzeganiu przez wójta przepisów ustawy samorządowej oraz lekceważeniu kontroli" - czytamy w skardze. 
 
Kontrola została przeprowadzona, jednak tylko częściowo. Ewa Częścik napisała w skardze, iż jest zobowiązana do jej dokończenia w innym terminie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami poniesionymi przez Urząd Gminy. 
Wójt w dniu kontroli przebywał na urlopie, ale - jak sam mówi - wszyscy pracownicy urzędu zostali o tym poinformowani [...] 
 
Podczas zeszłotygodniowej sesji (26 czerwca) radni podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność wójta (skargę uznaną za niezasadną). Uchwałę poparło 9 radnych, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.
Jednak przed podjęciem uchwały radni zapytali: czy wójt  dał się skontrolować?
Ewa Częścik odpowiedziała: - Unikał kontroli jak tylko mógł.
 
Na te słowa dość gwałtownie zareagował włodarz.
- Niech pani nie oszukuje. W tym momencie rzuca pani pod moim adresem oszczerstwa [...] - odpowiedział Krzysztof Młyński.
[...]

NA CO POSZŁY PIENIĄDZE?
Jeszcze przed dyskusją na temat skargi, radna Ewa Częścik zapytała wójta o wydatki z 2012 i 2013 roku. 
W 2012 roku Urząd Gminy zakupił materiały elektryczne za kwotę przekraczającą 5 tys. zł. Ponadto prace elektryczne pochłonęły 2800 zł. W roku następnym wydano na elektrykę blisko 9 tysięcy, a więc łącznie przez 2 lata około 16 tysięcy.
 
- Na co zostały przeznaczone te pieniądze? Jakie to materiały? Kiedyś pan mówił, że pieniądze poszły na zakup wyłączników. Drogie te wyłączniki, skoro wydano aż 16 tysięcy... - mówiła radna. 

Cały artykuł w najbliższym papierowym numerze.


KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [14]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

co "jak się nie podoba to niech się stąd wyprowadzi" słowa Felicjańczuka do Sawickiej .Nikt niema prawa mówić co mam robić i gdzie żyć i jak ,więc zastanów się co piszesz rytelak

fredi
2014-07-10 10:13:29

fredi ; po wizę do wójta i do Angli i nie wracaj bo to wstyd że chodzisz po gminnej ziemi

rytelak
2014-07-09 13:20:19

Wiedza, moralność i poziom kultury tej trójki radnych wątpliwe , do prywatnych rozgrywek wykorzystują gminę rade i stanowiska ,nie zważając na to że szkodzą wszystkim a przeważnie mieszkańcom,

fredi
2014-07-08 23:13:28

Brawo \\\\\\\"Rytelak\\\\\\\" Widzę że co nieco wiesz. Pozwolenie na wyjazd wydaje wójt i radna Marta. Oboje chyba nie wiedzą, że wpływ na decyzję radnych jest karalny. Tak bardzo chciał usunąć przewodniczącego, że latał po radnych i wciskał im ciemnotę. Głupi ten co uwierzył. Przewodniczący powiedział prawdę i dlatego wójt w chamski sposób się Go pozbył. Wysoka Rado, gzie twoja godność, gdzie ślubowanie.... :tak mi dopomóż Bóg? Cała nadzieja w trójce praworządnych Radnych. Oby wszyscy tacy byli.

Quin
2014-07-05 00:42:27

Jak to się ma za dochowaniem wierności prawu, a sprawowanie urzędowania tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Ceranowa????Jeżeli chodzi o Pana Felicjańczuka? Panią Ewę? i Pana Jana? reprezentują dużą wiedzę, posiadają swoją moralność, znają swoje prawa i obowiązki co właśnie kształtuje ich wysoki poziom kultury, której im inni zazdroszczą,chyba się na niej nie znają i chcieli by taki poziom mieć.

czytelnik
2014-07-04 23:55:39

Nie wiem kto próbuje opluwać troje radnych którzy chcą gry w otwarte karty nie załatwianie spraw poza prawem , takie działanie wójta doprowadzi do zamknięcia tej gminy pomimo że są robione prace ale takie działanie już doprowadziło do zadłużenia i na kolegium. Jeszcze jedno u nas w gminie aby wyjechać za granicę np; do Anglii to wizę musi wydać wójt

rytelak
2014-07-04 15:13:33

Jestem skłonny stwierdzić, że radni i wójt działają na szkodę Ceranowa i gminy w równym stopniu (wielka szkoda, że nie ma w Polsce odpowiedzialności własnym majątkiem dla decydentów)


2014-07-03 22:48:04

Prawda jest taka , że Felicjanczuka odwołali radni 9 głosami bo działał na szkodę gminy i Ceranowa, oczywiście Pani Radna Ewa i Radny Jan mu bardzo w tym pomogli. Poziom kultury całej tej trójki jest poniżej krytyki.


2014-07-03 19:27:45

Komisja rewizyjna niech się zainteresuje zleceniom na roboty geodetów dlaczego tylko jedni dostają robotę i to najdrossi

mieszkaniec
2014-07-03 08:01:45

Uważam,że Wójt nie dał się skontrolować.Nie wykazał dobrej woli.Jeżeli nawet musiał skorzystać z urlopu to: - można przełożyć termin kontroli i dogadać się z komisją Rewizyjną tak, aby wszystkim pasował termin kontroli, - można powiadomić Komisję Rewizyjną o braku możliwości obecności w pracy i wydać polecenie przygotowania i udostępnienia wszystkich niezbędnych dokumentów, których zażąda Komisja Rewizyjna, aby mogła właściwie przeprowadzić kontrolę. A tak rzeczywiście słowa radnej o zlekceważeniu kontroli brzmią wiarygodnie. Wójt po prostu olał jakąś tam kontrolę radnych z komisji rewizyjnej i pokazał kto ma władzę. Wygląda również na to, że Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej przedstawiła wyniki kontroli i sposobu jej przebiegu rzetelnie, ponieważ po to została wybrana, a za realizację swoich obowiązków Wójt zarzucił jej oszustwo. Okazuje się jednak, że jest co kontrolować.W całej tej historii najważniejsze jest moim zdaniem to, że ktoś mimo wszystko chce robić te kontrole dla dobra całej Gminy i dlatego powinien otrzymać wsparcie od pozostałych radnych.A może lepiej poprosić o kontrolę zewnętrzną lub wynająć biegłego rewidenta?


2014-07-02 23:17:17

Gminy liczące poniżej 5 tys.mieszkańców nie istnieć.

AA
2014-07-02 21:49:58

Wójt się cieszy a Pani Częścik irytuje!!! 16000 to co że wydał mówią radni to przecież nie jej pieniądze czego się chłopa czepia Oby te 16 tysięcy wydane na elektrykę w Urzędzie nie spowodowało wygaszenia światła

mieszkaniec
2014-07-02 20:29:34

Ta kontrola co była to cyrk członkowie komisji rewizyjnej podpisali protokół pokontrolny a później pani Żołnicka twierdziła że nie było tam nic istotnego poza kilkoma uwagami, wystarczyło ognisko zorganizowane przez wójta w Natolynie i jest zmiana opinni kontrolującej pani Marty jest to po prostu żenada. Oszustwa wójta popierane przez niektórych radnych wstyd.

sąsiad
2014-07-01 21:14:18

Szkoda gadać! Ceranów zaorać, posiać szczaw i mirabelki! Wtedy będzie jakiś pożytek z tej gminy!

mieszkaniec
2014-07-01 05:42:55
Strona 1/1


Dane kontaktowe