40
2019
2012-03-16

Rada Miasta odpowiada na prośbę pracowników PGE


Jak informowaliśmy we wcześniejszych numerach naszej gazety, burmistrz spotykał się z dyrektorem spółki PGE Dystrybucja i wyraził swój kategoryczny sprzeciw odnośnie planowanych reorganizacji. Niestety zarząd spółki konsekwentnie dąży do zrealizowania podjętego planu nie zważając na protesty pracowników i włodarzy miejskich. Aby poprzeć działania protestujących również Rada Miasta Sokołów Podlaski objęła stanowisko w tej sprawie, jego treść przedstawiamy poniżej.

 

W wyniku wprowadzenia zmian planowana jest likwidacja Rejonu Energetycznego w Sokołowie Podlaskim i przekazanie obsługi podległego terenu i odbiorców do Rejonu Energetycznego w Wyszkowie.

Rada Miejska w Sokołowie Podlaskim stwierdza, że wdrożenie w życie powyższych rozwiązań organizacyjnych nie znajduje pozytywnego uzasadnienia oraz drastycznie utrudni dostęp około 60 tysięcy odbiorców do usług Rejonu Energetycznego.

 

Rejon Energetyczny Sokołów Podlaski funkcjonuje od 1965 roku i na przestrzeni 47 lat swojej działalności osiągnął bardzo wysoki poziom profesjonalizmu zawodowego, m.in. dzięki pozyskaniu dobrze wykwalifikowanej kadry, wyposażeniu, dobrej dostępności usług dla swoich klientów, a także optymalnego czasu reagowania na wszelkie awarie urządzeń energetycznych. Obszar działania wynosi ponad 2400 km2 i obejmuje miasta i gminy: Sokołów Podlaski, Kosów Lacki, Węgrów, Łochów, Bielany, Ceranów, Grębków, Jabłonna Lacka, Jadów, Korytnica, Liw, Miedzna, Repki, Sabnie, Sadowne, Sterdyń, Stoczek, oraz częściowo: Małkinia, Mokobody, Paprotnia, Strachówka, Wierzbno.

Przyłączenie obsługi powyższego terytorium do właściwości Rejonu Energetycznego w Wyszkowie spowoduje:

  • obniżenie bezpieczeństwa energetycznego,
  • wydłużenie czasu lokalizacji i usuwania awarii,
  • obniżenie gwarancji zapewnienia wysokich parametrów dostarczanej energii,
  • ryzyko ponoszenia przez Spółkę wysokich kosztów związanych z dojazdami, koniecznością wypłaty bonifikat z tytułu pogorszonych parametrów, wydłużonego czasy załatwiania reklamacji itp.,
  • a także utrudnienia (czas, koszt, brak bezpośredniego połączenia komunikacją publiczną) dojazdu odbiorców do siedziby Rejonu w Wyszkowie w celu załatwienia indywidualnych spraw na etapie projektowania, realizacji i eksploatacji urządzeń energetycznych oraz warunków odbioru energii elektrycznej.

Ponadto planowane przez Spółkę zamierzenia reorganizacyjne wywołały słuszne obawy 120 długoletnich pracowników i ich rodzin, związane z bezpieczeństwem zatrudnienia u dotychczasowego pracodawcy oraz realnym zagrożeniem utraty środków do życia.

 

Mając na uwadze powyższe oraz zaspokajanie zbiorowych potrzeb społeczności lokalnych wymienionych wyżej miast i gmin w zakresie dogodnego zaopatrzenia w energię elektryczną z prawdziwą troską o dobro odbiorców i pracowników, Rada Miejska w Sokołowie Podlaskim wnosi o pozostawienie Rejonu Energetycznego Sokołów Podlaski w strukturze organizacyjnej PGE Dystrybucja S.A.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

/-/ Waldemar Hardej

 

O kolejnych działaniach pracowników i władz miejskich na rzecz sokołowskiego Rejonu Energetycznego będziemy informować na łamach naszego tygodnika.

 

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe