12
2020
2014-05-16

Przyznali dofinansowanie!


Teraz to pewniak! Droga wojewódzka nr 627 z Kosowa Lackiego do Treblinki na pewno zostanie przebudowana.

O tym jednak lokalna społeczność wiedziała już od 5 marca. Wówczas wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski, który w towarzystwie wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego gościł w Kosowie, oznajmił że droga na pewno zostanie przebudowana. Była to ostatecznie podjęta decyzja, aczkolwiek nie wszyscy jej dowierzali. Teraz można odetchnąć z wielką ulgą. Oprócz słownych obietnic, są już pieniądze!
W miniony wtorek, 13 maja zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu unijnego dofinansowania na budowę nowego przebiegu tej drogi.

Koszt 15-kilometrowego odcinka drogi z Kosowa do Treblinki wyniesie ok. 70,5 mln złotych. W ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego inwestycja otrzymała wsparcie wynoszące 56,5 mln. Samorząd wojewódzki przyznał na inwestycję ponad 4,5 mln. Władze Kosowa Lackiego są uszczęśliwione, że droga zostanie przebudowana. O rozpoczęcie tej inwestycji samorząd ubiegał już od wielu lat, za każdym razem bezskutecznie.
Na nowej drodze powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Poza tym wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.
Przebudowa drogi rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa półtora roku. Droga powstanie w miejscu rozebranej linii kolejowej.

KAMIL WASZCZUK / fot. archiwum redakcji

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

5 milionów za kilometr! A Kosowianie bedą szczęsliwi i radośni spacerując tam i z powrotem na szczaw i mirabelki, brakować im będzie tylko lotniska do pełni szczęścia.

koso
2014-05-17 08:06:44

Jakoś tak dziwnie przed wyborami.

wyborca
2014-05-16 21:12:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe