17
2020
2016-05-07

Przywożą śmieci do Sokołowa...


Kosze na śmieci znajdujące się na terenie Sokołowa ciągle są przepełnione. Nie oznacza to, że rzadko są odbierane. Po prostu ktoś je do miasta podrzuca. 

Sokołów jest miastem w miarę zadbanym. Ładnie przystrzyżone trawniki, czyste chodniki, dużo koszy na śmieci. Niestety, niektóre z nich ciągle są pełne. Nie wygląda to zbyt estetycznie. 
 
- Jest gorzej niż kiedyś. Trzeba podjąć jakieś działania - uważa radna miejska Krystyna Matysiak. Jej zdaniem, sensownym rozwiązaniem byłby nadzór nad firmą, która opróżnia kosze. 
 
Okazuje się, że taki nadzór już jest. Firma, która opróżnia kosze, wykonuje swoje obowiązki rzetelnie - śmieci są odbierane na czas. Dlaczego zatem kosze w niektórych częściach miasta ciągle są przepełnione? Burmistrz Bogusław Karakula zna odpowiedź. 
 
- Mieszkańcy powiatu wyrzucają śmieci do naszych koszy. Przyjeżdżają samochodami w takie miejsca, gdzie ruch jest niewielki i zapełniają kosze miejskie - mówi Bogusław Karakula. 
 
Zdaje się to bardzo dziwne, tak samo jak wyrzucanie śmieci do lasów. Nowa ustawa śmieciowa miała rozwiązać problem z nieczystością - wszak wszystkie śmieci, niezależnie od  ilości, są odbierane od mieszkańców. Dlaczego więc niektórzy wraz próbują się ich pozbyć? Zapewne dlatego, że są odbierane zbyt rzadko. 
 
- Śmieci segregowane, np. butelki, w niektórych miejscach są odbierane raz na 3-4 miesiące. Niektórzy ich nie magazynują, lecz gdzieś wywożą, zazwyczaj do miasta - wzdycha burmistrz. 
 
Kosze miejskie są jednak opróżniane bardzo często. Mimo to, w niektórych częściach Sokołowa śmieci są podrzucane niemal codziennie. 
 
- W sobotę o 15 śmieci są zabierane, a już po kilku godzinach kosze znów są pełne. Potem psy i wrony rozciągają te śmieci po całym mieście - wzdychają mieszkańcy.
 
Burmistrz zaznacza, że plagą są nie tylko pełne kosze, ale i porozrzucane śmieci wokół śmietniczek. Najczęściej w weekendy. - Młodzi ludzie bawią się i nie patrzą na otoczenie. Wyrzucają śmieci, gdzie popadnie.

Może monitoring?

KW 

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Pani Krystyna ma dobre chęci ale jest nieskuteczna w swoich działaniach. Były prośby do radnej by ze względu na mieszkańców "starówki" i tych dłużej pracujących biblioteka była czynna do siódmej lub ósmej (wieczorem). Biblioteka jest czynna od ósmej rano w czwartek. Czyli zupełnie odwrotnie.

Iva
2016-05-09 20:36:58

Brudasów nie brakuje i w mieście i na wsi.

marko
2016-05-08 13:44:16

A najlepiej gdyby nadzór na fimą sprawowała krysia!!!! Oczywiście za pieniądze mieszkańców

kryś
2016-05-08 10:10:09

Krysiu twego kosza już się pewnie nie da napełnić i opróżnić. Może Ruski ci pomoże?. Już Ajz.......

ii
2016-05-07 19:40:00

mieszkańcy "czynszówek" przy ul. Długiej 86 przy sklepie wogóle nie mają koszy tylko wyrzucają je na przeciwko do bramy wjazdowej opuszczonego budynku o którym już były artykuły, nie raz widziałem jak jeden z drugim mężczyzną wynosi reklamówki. Czy można sprawdzić czy oni mają wogóle wykupione kosze na śmieci?? Co właściciel wywiezie śmieci to od nowa są przynoszone i przerzucane przez bramę.


2016-05-07 17:31:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe