17
2020
2018-07-24

Przyjaciele Ziemi Repkowskiej na spływie kajakowym


W niedzielę 1 lipca 2018 r. 70 osób  uczestniczyło w spływie kajakowym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Repkowskiej. Spływ realizowany był w ramach operacji pt. „Kształtowanie postaw proekologicznych w gminie Repki", współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” PROW 2014-2020.

Niesprzyjająca pogoda, dojmujący chłód i ciemne chmury zwiastujące deszcz nie stanowiły przeszkody dla miłośników kajakarstwa. Mimo obawy organizatora o frekwencję, wszyscy zapisani wcześniej stawili się. Przed rozpoczęciem kajakowej przygody instruktor udzielił krótkiego instruktażu dotyczącego techniki pływania kajakiem, natomiast nad całością spływu czuwali ratownicy. Spływ rozpoczął się, tak jak to było zaplanowane, w Wyszkowie Wsi, a zakończył się w Liwie przy zamku.

W połowie trasy, na Sowiej Górze wszyscy odpoczęli, rozgrzali się ciepłą kiełbaską z ogniska i wyruszyli w dół rzeki do miejsca docelowego. Na Sowiej Górze zostało, kończąc spływ, tylko kilka osób. Pozostali, nawet dzieci, mimo „wiszącego na włosku” deszczu kontynuowali przygodę. Wrażeń było co niemiara, ponieważ większość uczestników po raz pierwszy uczestniczyła w spływie kajakowym. Rzeka Liwiec na odcinku 17 kilometrów, który przemierzono, jest bardzo kręta, zatem dla początkujących była to świetna lekcja sterowania kajakiem. Wkrótce po zakończeniu wyprawy rozdzwoniły się telefony do organizatorów z zapytaniem o następny spływ.


Info / Fot: UG Repki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe