43
2019
2018-11-28

Przyjaciele ptaków z Jabłonny


Przyjaciele ptaków ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej rozpoczęli przygotowania do pomocy ptakom podczas zimy. Na drzewach w pobliżu szkoły wspólnie z woźnym panem Wiesławem zawiesili karmniki.

W tym roku karmniki do ptasiej stołówki wykonali uczniowie klasy szóstej na lekcji techniki. Karmę dla ptaków w specjalnych pojemnikach gromadzą uczniowie klasy drugiej. Oprócz ziaren zbóż dla ptaków będą przygotowane mieszanki tłuszczów ze słonecznikiem oraz zestawy suszonych owoców. W czasie mrozów dostęp do wody jest bardzo utrudniony, systematycznie będą wystawiane dla ptaków pojemniki z letnią wodą. Uczniowie podejmują różnorodne działania by ptaki bezpiecznie przetrwały trudne zimowe miesiące. Ptasia stołówka otwarta jesienią będzie być czynna aż do wiosny. 

W czasie mrozów dostęp do wody jest trudny, należy więc regularnie, kilka razy dziennie wystawiać ptakom letnią wodę do picia. Ptasia stołówka otwarta jesienią musi być czynna aż do wiosny. Przerwanie dokarmiania to skazanie ptaków na śmierć, ponieważ uzależniają się one od naszej pomocy i czekają na jedzenie. Pokarm, który podajemy nie może być przypadkowy. Nie dokarmiajmy spleśniałym chlebem i zepsutymi warzywami, bo spowoduje to śmiertelne zatrucie ptaków. 
Info / Fot. ZS w Jabłonnie Lackiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe