2
2020
2018-03-07

Przyjaciele ptaków


W ramach współpracy Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina z Nadleśnictwem Sokołów powstał Projekt Edukacyjny "Mali Przyjaciele Lasu - Rok Lipy 2018: 100 Lip na 100-lecie Niepodległości". Jednym z celów projektu jest kształtowanie opiekuńczej postawy wobec zwierząt zimą.

Zima to trudny czas dla zwierząt. Dlatego, jak co roku, dzieci z naszego przedszkola pomagają ptakom przetrwać zimę. W piątek odbyły się warsztaty „Co jedzą ptaki zimą?" poprowadzone przez Panią Paulinę Zgierun i Annę Sawicką z Nadleśnictwa Sokołów.

Przyjaciele zwierząt utrwalali nazwy gatunków ptaków, które zimują w Polsce i odwiedzają przydomowe karmniki i przedszkolny „Ptasi kącik”. Dzieci doskonale radziły sobie z nazywaniem danego gatunku ptaków: wróbel domowy, jego kuzyn mazurek, sikorki: bogatka i czubatka, gil czy dzwoniec. Pani Anna przeczytała przedszkolakom opowiadanie o tym, jak ciężko ptakom przetrwać zimę bez pomocy człowieka. Następnie Panie pokazały dzieciom jak w prosty sposób wykonać przysmak dla ptaków. Przyjaciele ptaków z wielką radością i zaangażowaniem lepili kuleczki z tłuszczu i różnych gatunków ziaren. Uformowane „pyzy” dzieci umieściły za pomocą sznurka w „kubeczkowych” karmnikach. Tak przygotowane ptasie przysmaki dzieci zawiesiły w „Ptasim kąciku” na terenie naszego przedszkola. Wiemy, ze dzięki systematycznej opiece naszych przedszkolaków ptaki przetrwają zimę, a wiosną z wdzięcznością pięknie nam zaśpiewają.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Sokołów Pani Paulinie i Annie za inspirujące warsztaty - w imieniu własnym i naszych skrzydlatych przyjaciół.
 Info / Fot. MP Nr 4 w Sokołowie Podl. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe