17
2020
2011-01-26

Przyjaciele – ciche anioły


W Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie odbyło się spotkanie uczniów ze szkolnego koła Caritas i młodzieży Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

Spotkanie, które miało wigilijny charakter, odbyło się w ramach realizacji projektu międzyszkolnego „Przyjaźń i zrozumienie” Nie było pierwszym tego typu wydarzeniem, bowiem już we wcześniejszych latach obie szkoły utrzymywały stały kontakt. Uczniowie mieli okazję do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Dało się to dostrzec także tym razem.
Gdy tylko uczniowie ze Szkoły im .Jana Pawła II dotarli na miejsce, nastąpiło serdeczne powitanie połączone z pląsami i wspólnym śpiewaniem piosenek. Sala gimnastyczna również nie pozostała pusta – odbyły się w niej zabawy ruchowe, a także konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Świąteczną Bombkę”. Było też – co oczywiste - spotkanie z Mikołajem i skromny poczęstunek, przygotowany przez wolontariuszy z PG Nr 2.
Wigilijne spotkanie zostało uwiecznione na wspólnej fotografii, przypominającej o idei kontynuowania tego, co niegdyś zostało zapoczątkowane przez panią Teresę Dziukowską, opiekunkę wolontariuszy z koła Caritas.
Po tych kilku spędzonych razem godzinach, z trudem przyszło się rozstać zaprzyjaźnionej młodzieży. Pożegnanie było jedynie krótkim „Do zobaczenia”, z nadzieją na jak najszybszą realizację kolejnej, równie wspaniałej imprezy.
Każda osoba, która choć raz miała możliwość uczestniczenia w którymś z wcześniej organizowanych spotkaniach z młodzieżą z Zespołu Szkół, na pewno nigdy nie zapomni tych wspólnie spędzonych chwil, radości i uśmiechu, cenniejszego niż cokolwiek innego… ponieważ – „Przyjaciele to ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają latać” - tak opisał przyjaźń Antoine de Saint-Exupery, ale to uczniowie tych szkół wyrazili czym jest ona naprawdę.
Szkolne koło Caritas serdecznie dziękuje dyrekcji, pracownikom i uczniom Publicznego Gimnazjum nr 2 za wsparcie materialne akcji mikołajkowej dla uczniów ZSS im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.
OPR. BG
FOT. PG NR 2

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe