6
2020
2018-02-09

Przygotowania do remontów


W Urzędzie Gminy Repki rozpoczęły się przygotowania do budowy nowych dróg, które odczuwalnie ułatwią życie mieszkańcom. Dofinansowana przez Urząd Marszałkowski przebudowa drogi Kobylany Górne do granicy powiatu to nie jedyna tego typu inwestycja.

Władze gminy Repki od dłuższego czasu starają się o przebudowę liczącego 1,680 km odcinka drogi powiatowej Kożuchówek – Włodki.
Zgodnie z kosztorysem inwestorskim, na poprawę stanu nawierzchni potrzeba 635 tys. 958 zł.

- To kolejny ważny dla naszych mieszkańców odcinek, dlatego podjęliśmy decyzję, że sfinansujemy go w całości, z własnych pieniędzy – mówi wójt Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

Dzięki dobrej współpracy z samorządem powiatowym, inwestycja znalazła się w Budżecie Powiatu. Rada Gminy Repki postanowiła przekazać brakującą do zrealizowania inwestycji kwotę powiatowi w formie pomocy celowej. W piątek 9 lutego został otwarty przetarg.

Jednak remont drogi na trasie Kożuchówek - Włodki to nie jedyna inwestycja zaplanowana przez Gminę na ten rok. 1,77 mln zł. przeznaczono na remont dróg w Wasilewie szlacheckim.

Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o dofinansowaniu 50 proc. kosztów gminnego projektu „Przebudowa dróg gminnych w Wasilewie Szlacheckim”. Dzięki tej decyzji połowa kosztów przebudowy dróg w Wasilewie (ok 538 tys. zł) będzie pochodzić z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Info: UG Repki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe