25
2022
2022-08-02

Przygotowania do nowej rundy rozpoczęte


Pomimo wakacji na rynku piłkarskim rozpoczął się już spory ruch. A wszystko dlatego, że małymi kroczkami zbliża się inauguracja nowego sezonu piłkarskiego w niższych ligach. Zespoły rozpoczęły już przygotowania do nowej rundy, rozgrywają mecze kontrolne, testują nowych zawodników. Dzisiaj prezentujemy garść informacji o tym, jak przebiegają przygotowania u zespołów występujących w nowo utworzonej V lidze, grupy II.

Po spadku z IV ligi z dużymi nadziejami na szybki powrót przystąpią gracze Podlasia Sokołów Podlaski. Zarząd klubu dał jeszcze kredyt zaufania trenerowi Przemysławowi Rodakowi. W drużynie pojawiło się już kilku nowych graczy: Michał Markiewicz z Mazovii Mińsk Mazowiecki, Marcin Paczkowski z Olimpii Zambrów, Oleksij Zinkevych z Wołynia Łuck i Marcin Adamiak z Naprzodu. Podlasie rozegrało już kilka gier kontrolnych z Pogonią II Siedlce 1:1, z Naprzodem Skórzec 4:1, z Orlętami Łuków 5:1 i Wektrą Zbuczyn 5:1. Rezultaty spotkań napawają optymizmem i oby się tylko ta forma strzelecka przełożyła na wyniki w lidze.

Bez takiego rozmachu i wygórowanych sportowych ambicji do nowego sezonu przygotowuje się drugi przedstawiciel z regionu, beniaminek ligi - Jabłonianka Jabłonna Lacka. Trener, a zarazem prezes klubu, Rusłan Mielniczuk już nie raz pokazał się z jak najlepszej strony, więc pewnie i tym razem solidnie przygotuje zespół do rywalizacji na V ligowym froncie. A już w pierwszej kolejce czeka beniaminka nie lada wyzwanie, bowiem zmierzy się z jednym z faworytów, właśnie Podlasiem.

Swoje mecze kontrolne rozgrywają też inne zespoły z regionu. I tak Naprzód Skórzec pokonał Wilgę Garwolin 4:1, uległ Podlasiu 1:4, wygrał z Wektrą Zbuczyn 4:1 i w miniony weekend z Pogonią II Siedlce zremisował 2:2. Dla rezerw Pogoni był to także już 4 mecz kontrolny. Wcześniej Pogoń zremisowała z Orlętami Łuków 3:3, Podlasiem 1:1 i uległa Wektrze 0:5. Również pierwsze gry za sobą mają zespoły Mazovii II Mińsk Mazowieckia (z Mazowszem Grójec 3:2, z Józefovią 0:0, Huraganem Międzyrzec Podlaski 0:1) oraz Tygrysa Huta Mińska (ze Świtem Staroźreby 3:1).

Z drużyn regionu warszawskiego aktywny jest beniaminek Józefovia Józefów. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego imponują skutecznością. Wygrali kolejno z Promnikiem Łaskarzew 7:1, KS Halinów 5:1, i zremisowali 0:0 z Mazovią II. Zespół przed startem ligi ma w planie rozegranie jeszcze dwóch gier kontrolnych – ze Zniczem II Pruszków i Escolą Varsovia.

Z kolei inny z ligowych debiutantów KS Teresin zremisował z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki 4:4. W meczach sparingowych w składzie KS można było zobaczyć wielu graczy testowanych, ale jeśli chodzi o to, kto znajdzie uznanie w oczach szkoleniowca, Sebastiana Kęski – kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Ciekawą formę wzmocnień wybrał Milan Milanówek. W jego szeregach testowani są zawodnicy zagraniczni, w tym przedstawiciele Czarnego Lądu oraz.... Portugalczyk, który w swoim CV ma występy na trzecim szczeblu rozgrywek swojego kraju. Jak na razie Milan pokonał drużynę złożoną z zawodników z Afryki 4:2. Swoje gry towarzyskie rozgrywa inny z beniaminków ligi LKS Chlebnia: z Mszczonowianką 1:3, z Pogonią II Grodzisk 7:0 i z Naprzodem Zielonki 2:3.

Nie próżnują też przedstawiciele V ligi z regionu radomskiego. Mistrz "okręgówki LKS Promna wygrał na starcie przygotowań, najpierw z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 7:3 i uległ Wildzw Garwolin 3:4 oraz MKS Piaseczno 0:6. Po przegranym barażu z MKS Przasnysz, duże zmiany w Energii Kozienice. Zespół opuściło kilku kluczowych graczy. W tym sezonie drużynę ma prowadzić duet szkoleniowców – Andrzej Kalinka i Paweł Rajn.

W pierwszym swoim sparingu kozieniczanie ulegli Starowi Starachowice 0;8, w drugim wygrali z Gracją Tczew 2:1. Zmiany te w ekipie Drogowca Jedlińsk. Dotychczasowy szkoleniowiec Marcin Sikorski po awansie opuścił drużynę, przyjmując wyzwanie III- ligowej Pilicy Białobrzegi. Wyniki gier kontrolnych Drogowca: z Wulkanem Zakrzew 0:0, z Prochem Pionki 2:2.

Juliusz Nowicki
Fot. FB MKS Podlasie


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe