17
2020
2015-05-10

Przy szkole - TAK, przy Luxie - NIE


- Nie zgadzam się, aby zamontować sygnalizację świetlną na ulicy Długiej przy Luxie - mówi burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula. 

W kwietniu pisaliśmy o sygnalizacji świetlnej, która niebawem pojawi się w Sokołowie. Pod koniec marca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zatwierdziła zamontowanie sygnalizacji przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Węgrowska) oraz na starym mieście - przy supermarkecie Lux (ulica Długa). Koszty zamontowania sygnalizacji ma pokryć warszawski oddział GDDKiA, natomiast koszty oświetlenia - samorząd miejski. Zapadła decyzja, że sygnalizacja pojawi się jeszcze przed wakacjami.
 
Po doniesieniach prasowych sprawą zainteresowali się radni miejscy. Krzysztof Rybak zapytał burmistrza o szczegóły. Bogusław Karakula wyjaśnił, że popiera sygnalizację przy Szkole Podstawowej nr 2, ale nie zgadza się z tym, aby sygnalizacja była też na ulicy Długiej. Powód? Zdaniem burmistrza, wtedy będą jeszcze większe korki.  Bogusław Karakula zapowiada, że wkrótce oprotestuje sygnalizację na ulicy Długiej. Zabrał także głos w sprawie oświetlenia przejść dla pieszych. Poinformował radnych, że miasto wystąpi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wykonanie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic: Kupientyńskiej i Szkolnej. 

KW

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Atak na prawdę czy istnieje przejście dla pieszych na ulicy stadionowej do Tesko tam nie ma znaków ani pasów proszę przejść prawidłowo idąc od ronda do tesko nie wiem czy się to uda

stach
2015-05-14 17:26:09

Albercie z Bielska, wyluzuj. To "kieszonkowe miasteczko" dla ziomali. Ja po 23 latach KATORGI w Wawce jestem tu happy. Ptasiory świergolą, krowy pod balkonem robią "muu" (słodziaki!), korków NIET, wszystko na miejscu (oprócz dentysty w sobotę wieczór - to akurat HORROR). A droga do Wawki robi się brzydka dopiero od Stanisławowa. Wcześniej nowa produkcja firmy Skanska (120 można bez bólu - w "niezabudowanym"). Teren płaski (ja z Podkarpacia oryginalnie), ale da się wytrzymać. A jak chcesz zobaczyć tragedię w oznakowaniu, to zapraszam do Rzeszowa (tam dopiero "cza" ludzi pytać). Chcesz brud i syf zobaczyć? Tylko Wawka. Pozdrawiam!

Nikt-xxx
2015-05-12 00:56:47

W tym mieście jest burmistrz?. Jeżdżę po Polsce, ale takiego brudu, takich rozwalonych ulic nie widziałem. Żeby wyjechać w kierunku Warszawy, trzeba 3 razy pytać ludzi o kierunek. To widmo nie miasto.

Albert z Bielska
2015-05-11 18:16:23

A co z kosowską i wolności??? o tym nikt nie wspomina!!!

ela
2015-05-11 10:33:19

Najlepiej żeby nie było niczego. Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu. Już dawno przejścia dla pieszych wini być oświetlone.

Max
2015-05-10 21:59:59
Strona 1/1


Dane kontaktowe