43
2019
2011-05-01

Przeżyli razem pół wieku


Trzynaście par z gminy Sabnie otrzymało medale przyznane przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość „złotych godów” zorganizowano w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy Sabnie.
 
Medale wręczali: przewodniczący rady gminy Wacław Mikołajczuk, wójt Ireneusz Wyszyński i sekretarz gminy Zbigniew Bocian.

Byli i są razem
- Pół wieku podążacie razem na dobre i na złe, niezależnie od tego, czy było gorzej, czy lepiej – mówił w swoim wystąpieniu wójt Ireneusz Wyszyński. Zacytował słowa biblijnego „Hymnu do miłości” i życzył jubilatom zdrowia, szczęścia, pomyślności i wszystkiego, co najlepsze.
Medale od prezydenta otrzymali: Alicja i Janusz Dąbrowieccy z Niecieczy-Dwór, Janina i Eugeniusz Goworkowie z Zembrowa, Wacława i Henryk Harasim z Hilarowa, Józef i Joanna Marta Judasz Henryk z Grodziska, Franciszka i Stanisław Klimczukowie z Grodziska, Stanisława i Kazimierz Korycińscy z miejscowości Kostki-Pieńki, Zofia i Kazimierz Krzymowscy ze Stasina, Halina i Tadeusz Kwietczukowie z Sabni, Kazimiera i Franciszek Lewczukowie z Zembrowa, Antoni i Teresa Nasiłowscy z Niewiadomej, Małgorzata i Marian Opęchowscy z Niecieczy Włościańskiej, Janina i Antoni Popławscy z Zembrowa oraz Danuta i Stanisław Romańczukowie z Grodziska.

Z uśmiechem
- Tego typu uroczystości w naszej gminie, jak obserwuję, zawsze łączą się z uśmiechem – dodał Wacław Mikołajczuk. – I ten uśmiech, po 50 latach wspólnego życia, widać także na państwa twarzach. Daj Bóg, żebyśmy się spotkali w tym miejscu, kiedy świętować będą państwo siedemdziesięcio, a może nawet 80-lecie małżeństwa.
Specjalny program artystyczny dla jubilatów przygotowali uczniowie szkoły podstawowej Sabniach, pod kierunkiem Jolanty Oksięciuk. Każdej parze zadedykowali i zaśpiewali znaną piosenkę. Później był jeszcze toast lampką szampana za zdrowie jubilatów, tort, zabawa i okazja do wspomnień…
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe