17
2020
2017-10-02

Przeżyli razem 50 lat!


W tym roku aż osiemnaście par z Gminy Sabnie obchodzi 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji jubilaci otrzymali od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W czwartek 28 września wójt gminy Ireneusz Piotr Wyszyński wręczył je odznaczonym.

Wydarzenie z tej okazji miało uroczysty charakter i rozpoczęła je Msza Święta w intencji par obchodzących Złote Gody, sprawowana w kościele parafialnym w Grodzisku przez ks. kan. Antoniego Sieczkiewicza oraz ks. kan. Waldemara Górskiego. Ks. Antoni w kazaniu przypomniał, że zachowanie przykazań i jednoczenie się z Chrystusem w Eucharystii, czyli harmonia z Bogiem powoduje trwałość miłości. Zaapelował, żeby dziękując za 50 lat wspólnego życia pamiętać o zachowaniu tej harmonii a wtedy będzie i sens życia na dalsze lata, i jedność.
Dalsza część uroczystości przebiegała w Zespole Szkół w Sabniach. Tutaj wszystkich powitała Kapela „Bondarczuki”. Następnie jubilaci wysłuchali serdecznych życzeń od władz gminy, otrzymali medale i kwiaty. Spotkanie uświetnił występ utalentowanych uczniów z miejscowej szkoły podstawowej, przygotowany pod kierunkiem Jolanty Oksięciuk. Ze wzruszeniem i podziwem zebrani wysłuchali nieśmiertelnych przebojów z dawnych lat i pięknych wierszy o miłości. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.
W dalszej części uroczystości nie zabrakło lampki szampana, obiadu i jubileuszowego tortu, a do tańca przygrywała Kapela „Bondarczuki”.
Pary obchodzące jubileusz Złotych Godów: Marta i Władysław Bińkowscy z Zembrowa, Alicja i Zbigniew Boguccy z Kurowic, Irmina i Eugeniusz Fiołek z Kupientyna, Halina i Henryk Florczukowie z Kurowic, Celina i Józef Hardejewiczowie ze Stasina, Anna i Aleksander Kapera z Sabni, Janina i Tadeusz Konopczyńscy z Suchodołu Włościańskiego, Alina i Stanisław Kołodziejczykowie z Kupientyna-Kolonii, Zofia i Jan Krakowscy; Teresa i Ryszard Krakowscy z Kupientyna, Bogusława i Miron Kryszczukowie z Tchórznicy Włościańskiej, Jadwiga i Albert Orłowscy z Zembrowa, Wanda i Eugeniusz Nowotniakowie z Kupientyna, Teresa i Wiesław Nowotniakowie z Hołowienek, Celina i Stanisław Sejbukowie z Suchodołu Włościańskiego, Magdalena i Stefan Uszyńscy z Niecieczy-Dwór, Krystyna i Zygmunt Wdowińscy z Hilarowa, Mirosława i Henryk Zembrowscy z Hołowienek.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe