42
2019
2013-08-05

Przetarg unieważniony


Plany odnośnie zagospodarowania terenu i budynków po sokołowskiej cukrowni wzbudzają zainteresowanie i nadzieję mieszkańców miasta i powiatu.
Projekt pod nazwą „Park Przemysłowy Sokołów Podlaski” może pełnić ważną rolę w rozwoju gospodarczym rejonu. Całkowita jego wartość to 27 milionów złotych, z czego ponad dwadzieścia dwa to dofinansowanie unijne. Jak czytamy w opisie, przedmiotem realizacji projektu jest przygotowanie zabudowanej powierzchni inwestycyjnej (magazynowo - produkcyjno - biurowej), na terenach poprzemysłowych. Ma to na celu wzrost poziomu inwestycji w mieście i udostępnienie atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w formie Parku Przemysłowego.
Obecnie na terenie po cukrowni trwają prace, przede wszystkim demontaż. Najważniejszy jest jednak projekt techniczny, który otwiera drogę do napraw i modernizacji najważniejszych obiektów, które się tam znajdują. Aby przywrócić dawną świetność potrzeba dużo pracy, poświęcenia i czasu. Dlatego prawdopodobny termin powstania parku przemysłowego przesunie się w czasie, pierwotnie planowano koniec 2013 roku. Spowodowane to jest przede wszystkim ustawowym terminem ogłaszanych przetrze targów, wykupem i pozyskiwaniem środków. Ostatni przetarg został jednak przez urząd miasta unieważniony. Wiązało się to z niespełnianiem przez oferentów wymogów formalnych. Kolejny przetarg ma być rozstrzygnięty w połowie sierpnia.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe