17
2020
2019-01-22

Przetarg na modernizację stadionu rozstrzygnięty


820 tys. zł to kwota dotacji pozyskana z Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont sokołowskiego stadionu. Po rozstrzygnięciu przetargu pozostało tylko czekać na sprzyjające warunki pogodowe i rozpocząć prace modernizacyjne.

W 2017 r. został przeprowadzony pierwszy etap prac remontowych. Wybudowano 400-metrową bieżnię z nawierzchnią tartanową, skocznię do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Inwestycje te kosztowały 1,5 mln zł i w 50% zostały pokryte dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Gdy zakończono prace, okazało się, że płyta główna boiska jest nierówna i chyli się ku jednej z bramek. Postanowiono wykonać remont również tego elementu stadionu. Dzięki kolejnej dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wygospodarowaniu wkładu własnego miasta, udało się pozyskać środki na przebudowę płyty głównej boiska. Pierwsza część przetargu, dotycząca budowy boiska z trawy naturalnej wraz z drenażem i częściową przebudową dojazdu oraz budowa monitoringu wizyjnego, została rozstrzygnięta. Druga część przetargu, dotycząca instalacji systemu nawodnienia i odwodnienia, została unieważniona. Przetarg zostanie ogłoszony kolejny raz.

Po unieważnieniu części przetargu okazało się, że koszt inwestycji wyniesie około
1,2 mln zł, z czego miasto dołoży około 400 tys. zł, zamiast planowanych 800 tys. zł.

Jeśli pogoda dopisze, prace modernizacyjne zaczną się już niebawem, a piłkarze MKS Podlasie wrócę na swój nowo wyremontowany stadion.

Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. UM Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe