43
2019
2016-06-19

Przeszła wielka nawałnica...


Kilkadziesiąt zerwanych dachów i setki połamanych drzew - to bilans nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem sokołowskim w miniony piątek. 

Strażacy otrzymywali zgłoszenia niemal co kilka minut. Najwięcej strat odnotowano w gminie Kosów Lacki.
 
- Tak potężnej burzy już dawno u nas nie było - mówi w rozmowie z nami mieszkaniec gm. Kosów. 

Tylko w miejscowości Maliszewa wiatr zerwał kilkanaście dachów, w innych miejscowościach wcale nie lepiej. Duże straty wystąpiły w Gutach, Wólce Okrąglik i Tosiach. Łącznie w tych miejscowościach zniszczeniu uległo 11 budynków mieszkalnych i 66 gospodarczych (z czego 24 są zniszczone całkowicie). 
 
Na terenie gm. Kosów Lacki doszło też do uszkodzenia linii energetycznej 15KV, prawie wszystkie miejscowości były bez prądu.
 
Duże straty wystąpiły także na terenie gminy Ceranów: w Wólce Rytelskiej, Długich Grzymkach i Wszeborach.
 
Jak wygląda sytuacja w innych gminach? - Na terenie gminy Sokołów zgłoszono uszkodzenie jednego budynku mieszkalnego, a na terenie gminy Repki dwóch budynków gospodarczych. W miejscowości Sterdyń drzewo upadło na autobus, ale nikt na szczęście  nie odniósł obrażeń, uszkodzeniu  uległ tylko pojazd - informują pracownicy wydziału Zarządzania Kryzysowego sokołowskiego starostwa. 

Strażacy usuwali powalone na drogach drzewa zarówno w piątek, ale też w sobotę oraz niedzielę. Nieprzejezdne były drogi gminne i powiatowe, jak również wojewódzkie i krajowe, m.in. DK nr 63 na trasie Sokołów - Siedlce. Trwa szacowanie strat. 
 
KW
fot. www.powiat-sokolowski.pl


« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Co Ty najlepszego pleciesz?! Ludzie mieszkają w różnych budynkach, nie każdego stać na budowanie nowego domu, mieszkają tak jak mieszkają i to nie jest powód do takich komentarzy.Poza tym uściślając nowe budynki podczas takich nawałnic również ulegają zniszczeniu.


2016-06-24 09:18:59

Te budynki mają po kilkadziesiąt lat i ledwie co stały. Musiały ulec zniszczeniu prze takiej nawałnicy. Nowsze budynki nie ucierpiały. A wszystkie topole należy wyciąć, i w te miejsca posadzić inne drzewa.

Irek
2016-06-20 16:07:23
Strona 1/1


Dane kontaktowe