17
2020
2020-03-10

„Przestań się zamartwiać”


 27 lutego 2020 r. Biblioteka gościła Joannę Godecką – autorkę książek: „Nie odkładaj życia na później”, „Bądź pewna siebie”, „Szczęście w miłości. Jak mądrze kochać i rozumieć siebie”.

Autorka z wykształcenia jest dziennikarką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, pierwsze kroki stawiała w radio. Jednak najbardziej zainteresowała ją psychologia i właśnie w tej dziedzinie pracuje zawodowo jako terapeutka, konsultantka i komentatorka zagadnień związanych z praktyką obecności, relacjami, poczuciem własnej wartości, samooceną kobiet. Jest profesjonalnym life coachem. Life Coaching to rodzaj coachingu, jedna z najskuteczniejszych i najbardziej etycznych metod pomocy psychologicznej. Coaching zaś jest procesem szkolenia, który poprzez postawienie odpowiednich pytań pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom rozwijać się, zwiększać efektywności i osiągać cele. Zadaniem coachingu nie jest nauka, a pomoc przy jej realizacji. Odpowiednio zadane pytania mają na celu pobudzić do myślenia, ukierunkować na dany cel i optymalizację swoich działań. 
 
Głównym punktem dociekań Joanny Godeckiej był zawsze człowiek, jego uczucia, emocje. Temu właśnie pisarka poświęciła wszystkie swoje książki. Spotkanie w Bibliotece było promocją  najnowszej  - „Przestań się zamartwiać”, napisanej z myślą o osobach wrażliwych, ciągle zamartwiających się, widzących wszystko w czarnych barwach, ludziach, którym trudno odnaleźć się we współczesnym świecie. Wydawcą książki jest Wydawnictwo MUZA. 
 
Autorka opowiadała również o kulisach swojej pracy terapeutycznej. Mówiła o tym, jak radzić sobie z lękiem, stresem, w jaki sposób w życiu codziennym budować poczucie bezpieczeństwa. Spotkanie wzbogacone było prezentacją multimedialną dotyczącą emocji oraz lęku. Na zakończenie wieczoru publiczność zainteresowana tą problematyką miała jeszcze możliwość bezpośredniej rozmowy z autorką oraz zakupienia jej książki.
 
 

 
Oprac. J.O.
Fot. MBP w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe